لاریجانی:

شکست رژیم صدام در فتح خرمشهر نقطه طلایی دفاع مقدس بود

مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پایمردی های مردم مقاوم دزفول در خاطر ملت باقی خواهد ماند، گفت: شکست رژیم صدام در سال 61 در عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر نقطه طلایی دفاع مقدس بود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر ، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود،شهادت باب الحوائج حضرت موسی بن جعفر (ع) را به نمایندگان و ملت عزیز ایران را تسلیت گفت و اظهار داشت: امام کاظم (ع) که در دوران بسیار سختی از حکومت عباسیان که به نام اهل بیت پیامبر حکومت را غصب کرده بودند برای پاسداری از دین حق مرارت‌ها کشید و با جهاد و صبر صراط مستقیم الهی را پاسداری نمود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: کلام نورانی از آن حضرت نقل شده است که فرمود لیس من لم یحاسب نفسه فی کل یوم آن کس که همه روزه به حساب خویش رسیدگی ننماید از ما نیست در این کلام امام، اولا قید همه روزه آمده است که نشان می‌دهد برای بهره جستن از عادت مراقبه این گونه محاسبات اعمال باید روزانه صورت پذیرد و ثانیا آمده است که کسانی که چنین رویه‌ای در سبک زندگی خود ندارند از ما نیستند که بسیار تکان دهنده است.

وی تصریح کرد: در واقع شیوه زندگی پیروان واقعی امام کاظم (ع) برنامه روزانه محاسبه اعمال خواهند داشت و چه آثار پربرکتی در این مشی حکیمانه برای فرد و جامعه حاصل می‌شود. کلام بلند دیگری از ایشان نقل است که فرمود هر گاه برادر مومنی برای انجام کاری به انسان رجوع کند به درستی این رحمتی است از جانب خدای بزرگ که به سوی او آمده است و هرگاه انجام آن محقق شود او را به ولایت ما متصل ساخته در حالیکه به ولایت الهی نیز اتصال یافته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در این کلام نورانی نیز امام بزرگوار اهمیت رفع حاجت مردم را بخشی از رحمت الهی معرفی نموده است که باعث اتصال به ولایت خداوند می‌شود این روزها که به دلیل مشکلات اقتصادی یکی از بخش های پرازدحام مراجعات همکاران ما رفع حاجات نیازمندان است گرچه وظیفه اصلی نمایندگان تدوین و تصویب قوانین و نظارت بر امور سایر قوا می‌باشد اما به طور جدی این بخش از مراجعات مردم وقت زیادی از نمایندگان را می‌گیرد. اما بدانیم که امام کاظم (ع) نوید رحمت واسعه الهی را در این مسیر معرفی کرده است که انشاءالله با نیت خیر همکاران عزیز در پرتو آن رحمت الهی واقع می‌گردند.

لاریجانی گفت: همچنین لازم است روز مقاومت و پایداری را به مردم شریف و مجاهد دزفول تبریک عرض کنیم و همیشه آن پایمردی های مردم مقاوم دزفول در خاطر ملت باقی خواهد ماند و سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر را به ملت عزیز بخصوص مردم شریف خوزستان و خرمشهر تبریک عرض می‌کنیم و یاد شهید جهان آرا و شهدای بزرگوار دفاع مقدس را گرامی‌ می‌داریم. قطعا شکست رژیم صدام در سال 61 در عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر نقطه طلایی دفاع مقدس بود که حوادث قبل و بعد آن همگی درس آموز خواهد بود.