علی لاریجانی با 187 رای برای سومین سال متوالی رییس مجلس نهم شد

هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی,مجلس نهم,علی لاریجانی

علی لاریجانی برای هفتمین سال متوالی رییس مجلس شورای اسلامی شد.

به گزارش خبرآنلاین، انتخاب اعضای هیئت رییسه مجلس نهم برای سومین سال، اولین دستور کار امروز مجلس شورای اسلامی بود.

 در ابتدا انتخاب رییس مجلس در دستور کار جلسه امروز قرار گرفت. علی لاریجانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی که ریاست فعلی مجلس را برعهده دارد در کنار احمد بخشایش اردستانی نماینده اردستان و بهرام بیراوند نماینده بروجرد کاندیداهای ریاست مجلس بودند.

بعد از شمارش آرا علی لاریجانی که در حال حاضر ریاست مجلس نهم را برعهده دارد از بین 264  آرا ماخوذه با  187 رای برای سومین سال متوالی در مجلس نهم به عنوان رییس بهارستان انتخاب شد. بهرام بیراوند و احمد بخشایش نیز هرکدام به ترتیب  با 26 و 32 رای کسب کردند. همچنین 19 رای سفید نیز به گلدان انداخته شد.

علی لاریجانی بعد از انتخاب به عنوان رییس مجلس با تقدیر از اعتماد نمایندگان به خود، گفت:  امیدواریم بتوانیم در سال جاری در زمینه تصمیمات مجلس با کمک شما گام های بلندتری برداریم و شما با لطف و محبتی که دارید مسیر را برای فعالیت بیشتر و استقلاب مجلس فراهم تر خواهید کرد.

هیأت رئیسه 12 نفره مجلس مرکب از رئیس، 2 نایب رئیس، شش دبیر و سه ناظر است.

طبق ماده 15 آیین‌نامه داخلی مجلس، انتخاب رئیس در نوبت اول با اکثریت مطلق آرای نمایندگان صاحب رأی است و انتخاب نواب رئیس، دبیر‌ان و ناظران هر کدام جداگانه و با اکثریت نسبی و رأی مخفی و با برگه خواهد بود.

 

23/220

 

 

 

کد N300341