شیخ حمود:با نابودی تروریستها درسوریه، بزودی پیروزی دیگری در پرونده مقاومت ثبت می شود

لبنان,عید مقاومت و پیروزی

بیروت – ایرنا – شیخ « ماهر حمود» عالم برجسته اهل سنت لبنان با تبریک چهاردهمین سالروزعید مقاومت و پیروزی و آزادسازی جنوب لبنان تاکید کرد که با نابودی تروریست های تکفیری بزودی پیروزی دیگری در پرونده مقاومت ثبت می شود.

به گزارش ایرنا، شیخ حمود روز شنبه اظهارداشت : بزودی پیروزی بزرگ در سوریه به پیروزی غرورآفرین مقاومت در 25 ماه مه 2000 که اخراج تحقیرآمیز ارتش صهیونیستی از جنوب لبنان را رقم زد و نبرد دلاورانه 2006 (جنگ 33 روزه) که شکستی بزرگ را به دشمن صهیونیستی تحمیل کرد، اضافه خواهد شد.

وی که در سخنرانی هفتگی خود در مسجد قدس شهر صیدا در جنوب لبنان سخن می گفت، آزادسازی جنوب لبنان در 14 سال قبل را گامی بزرگ در مسیر آزادسازی قدس و فلسطین دانست و گفت که این طرح و ایده را هیچکس بجز معاندان و دشمنان انکار نمی کند.

این عالم برجسته اهل سنت خاطرنشان کرد: بدون شک مقاومت که آزادسازی جنوب لبنان را رقم زد و این پیروزی بزرگ را به امت اسلامی هدیه کرد و آن را در جنگ 2006 با دشمن صهیونیستی تثبیت و تاکید کرد، می تواند با حمایت مردم خود در مقابل کسانی که تلاش کردند آن را متلاشی و خاورمیانه جدید را بنا کنند، بایستد و پایداربماند.

روز 25 ماه مه سال 2000 میلادی صهیونیست ها از خاک لبنان توسط نیروهای مقاومت این کشور اخراج و بخش های عظیمی از سرزمین های اشغالی لبنان آزاد شد و از 14 سال قبل تاکنون همزمان با این روز در لبنان به عنوان عید مقاومت و پیروزی جشن گرفته می شود.

فردا یکشنبه 4 خرداد مصادف با 25 ماه مه جشنی در شهر بنت جبیل برگزار می شود و « سید حسن نصرالله » دبیرکل حزب الله در آن سخنرانی خواهد کرد.

شیخ ماهر حمود تصریح کرد: دشمنان درمانده و وامانده از درهای جهنمی آتش فتنه مذهبی را شعله ور کردند و گمراهان و دوستان شیطان با فریب دادن هزاران جوان فریب خورده که آماده هستند برای یک هدف موهوم بکشند و کشته شوند و هزینه میلیاردها دلار، در آتش این فتنه دمیدند.

وی با بیان اینکه هدف این فتنه گران از ورود به سوریه ، نابود کردن همه پیروزی های مقاومت بود و حتی نزدیک بود به این هدف شوم خود برسند، تاکید کرد که اما امروز و در آستانه سالروز آزادسازی جنوب لبنان نزدیک است که این فتنه در سوریه برای همیشه تمام شود و امروز گلوله های توطئه گران در قلب و سینه خودشان می نشیند و برخی ، برخی دیگر را رسوا می کند و خائن می خواند.

این عالم لبنانی اظهارداشت :درست است که برای رسیدن به این مرحله بهای سنگینی پرداخت شده است و سوریه تخریب و هزاران نفر کشته و صدها هزار نفر آواره شده اند اما این خسارت ها را باید با حجم و واقعیت توطئه ای که دشمنان در سر داشتند، مقایسه کرد.

شیخ ماهر حمود گفت که انشاء الله پیروزی بعدی حداکثر در سال 2014 میلادی و یا اوایل سال 2015 رقم خواهد خورد و به دفتر پیروزی های مقاومت مانند 2000 و 2006اضافه خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه « بیداری بار دیگر به امت اسلامی بازگشته است»، ابراز امیدواری کرد که دیدار مقامات فلسطینی از جمله « اسماعیل هنیه» به جمهوری اسلامی ایران رقم بخورد و این تحول گامی صحیح است و بزودی نتایج آن را خواهیم دید.

خاورم ** 1324
کد N300002