رییس کل دادگستری تهران تاکید کرد

تعیین تکلیف نهایی پرونده‌های مسن ضروری است

سیاسی

رییس کل دادگستری استان تهران همزمان از حوزه‌های قضایی دماوند و پردیس بازدید کرد و از نزدیک با همکاران قضایی و اداری خود در این حوزه‌ها به گفت‌وگو پرداخت.

بر گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در ابتدای این بازدیدها و دریک نشست صمیمی با قضات، غلامحسین اسماعیلی ضمن تبریک اعیاد رجبیه به ویژه عید سعید مبعث و با بیان این‌که «هدف از حضور در حوزه‌های قضایی آشنایی با همکاران محترم و تقدیر از زحمات ارزشمند آنان است»، اظهار کرد: موضوع مهم درخصوص پرونده‌های قضایی پیشگیری از وقوع جرم است که بسته به وضعیت منطقه و نوع پرونده‌ها می‌تواند آسان و یا پیچیده باشد، برخلاف جرایم دیگر که پیگیری آن‌ها سخت ولی اجرای حکم راحت‌تر است، فلذا ضرورت دارد در این قبیل موارد، ضمن تعامل سازنده و مثبت با نهادهای قانونی ذی‌ربط، امر مهم پیشگیری از وقوع جرم سرلوحه قادامات قانونی قرار گیرد.

وی افزود: یکی از دغدغه‌های مهم، تعیین تکلیف نهایی پرونده‌های مسن می‌باشد و زمانی که فرآیند رسیدگی به پرونده‌های قضایی بیش از یک سال به طول انجامید باید نگران شد و یک اقدام جدی نمود؛ لذا از همکاران محترم قضایی استدعا دارم به سرعت در جهت تعیین تکلیف این نوع پرونده‌ها در یک فرجه مناسبات زمانی و با برنامه‌ریزی دقیق مبادرت ورزند.

وی با مهم برشمردن امر آموزش ضمن خدمت قضات و کارمندان اظهار کرد: نتایج حاصل از برگزاری نشست‌های حقوقی در حوزه‌های قضایی و همچنین کلاس‌های آموزشی که از سوی معاونت آموزشی برگزار می‌شود باید تاثیرات خود را در روند رسیدگی به پرونده‌ها و صدور احکام نشان دهد البته در این راستا مشکلات و موانع موجود نیز باید با برنامه‌ریزی دقثیق مرتفع شود.

اسماعیلی تاکید کرد: بحمدالله وضعیت حوزه قضایی دماوند از حیث پرسنل قضایی در مقایسه با سایر حوزه‌های استان، بهتر است فلذا می‌طلبد به صورت مستمر شاهد آمار عملکرد مثبت همکاران باشیم البته مدیریت دادگستری استان نیز در حد مقدورات حتما حمایت‌های لازم را به عمل خواهد آورد.

وی در ادامه از بخش‌های مختلف حوزه‌های قضایی دماوند و پردیس بازدید کرد و از نزدیک با قضات و کارمندان این حوزه‌ها به گفت‌وگو پرداخت.

انتهای پیام

کد N299967