پاسخ هاشمی‌رفسنجانی به صفارهرندی درباره یک ابهام

سیاست داخلی

این فرد اخیراً با مراجعه به رییس دفتر اینجانب و اعلام آمادگی برای همکاری و خدمت به نظام، بدون اطلاع از سوابق چند سال گذشته ایشان، در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به کار شد که بلافاصله پس از افشای مقاله هتّاکانه، از مسوولیت چند روزه خود عزل شد و در دفتر هم من حکم نداده بودم و مشاور بنده هم نبود، و در دفتر بنده هیچ گونه مسؤولیتی ندارد.

صفارهرندی یکی از اعضای مجمع‌تشخیص مصلحت نظام، در سخنان کوتاهی خطاب به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: نقش حضرتعالی به عنوان فرمانده دوران دفاع مقدس برجسته و ماندگار است و در واقع ما باید در وهلة اوّل، پیروزی های دفاع مقدس را به شما تبریک بگوییم.

به گزارش ایلنا، محمدحسین صفارهرندی در حاشیه جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام، پس از پایان سخنان رییس مجمع افزود: خرداد ماه با نام و یاد امام راحل گره خورده است و جنابعالی هم به حق به نقش برجسته امام(ره) در همه مراحل انقلاب و دوران دفاع مقدس تأکید داشتید.

وی ادامه داد: متأسفانه اخیراً نام فردی هتّاک در انتصابات دانشگاه آزاد اسلامی مطرح شد که خوشبختانه پس از بررسی‌ها در این دانشگاه، ایشان عزل شد ولی گفته می‌شود که نامبرده هنوز هم مشاور رسانه‌ای در مجمع تشخیص است که البته ما بعید می‌دانیم. خوب است جنابعالی این موضوع را تکذیب کنید.

هاشمی‌رفسنجانی نیز در پاسخ به این اظهارات، با تشکر از صفارهرندی گفت: خوب شد این موضوع مطرح شد. ایشان در دوران ریاست جمهوری بنده بدون هیچ سابقة سوئی مدتی در اواخر دوره با معاونت اجرایی ریاست جمهوری همکاری انتشاراتی داشت که البته بنده هم حکم نداده بودم. بعد از پایان آن دوره ایشان منفصل و مدت‌ها از وی بی‌خبر بودیم تا این‌که اخیراً با مراجعه به رییس دفتر اینجانب و اعلام آمادگی برای همکاری و خدمت به نظام، بدون اطلاع از سوابق چند سال گذشته ایشان، در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به کار شد که بلافاصله پس از افشای مقاله هتّاکانه، از مسوولیت چند روزه خود عزل شد و در دفتر هم من حکم نداده بودم و مشاور بنده هم نبود، و در دفتر بنده هیچ گونه مسؤولیتی ندارد.

کد N299966