جعفری :شبیخون فرهنگی٬ حمله به باورها و اعتقادات مردم در نظام اسلامی است

سیاسی

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با گفت: شبیخون فرهنگی٬ حمله به باورها و اعتقادات مردم در نظام اسلامی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قزوین٬ محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بازدید از اردوگاه شهدای علم و فناوری با اشاره به این که سپاه باید یک سازمانی متحول، پویا و روزبه روز نوشونده باشد، گفت: تهدیدات اصلی علیه انقلاب اسلامی تهدیدات نرم در حوزه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است که مقام معظم رهبری از آن به عنوان شبیخون فرهنگی یاد کردند.

وی تصریح کرد: هدف اصلی در تهدیدات نرم، نفوذ در دل و قلب مردم است که عمدتا با ابزار رسانه صورت می گیرد و سپاه پاسداران باید خود را علیه این تهدیدات آماده کند.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: بخش های مختلف سپاه و نمایندگی ولی فقیه برنامه های لازم را برای مقابله با این تهدیدات پیش بینی کرده اند.

وی با بیان این که پاسداری از انقلاب اسلامی در حکم پاسداری حضرت عباس(ع) از دین و ارزش های الهی است گفت: پاسداران انقلاب اسلامی اگر انقلاب اسلامی را در وضع موجود حفظ کنند پاسداری آنها محافظه کارانه است در صورتی که سپاه پاسداران باید از انقلاب روبه جلو و متحول دفاع کند و این مصداق بارز پاسداری غیر محافظه کارانه است.

جعفری با اشاره به مسئولیت های خطیر سپاه و روحانیت تاکید کرد: رسالت پاسداران و روحانیت مشترک است؛ هدف پاسداران و روحانیت کمک به توسعه دین خدا بر روی زمین در قالب اسلام ناب محمدی(ص) است.

وی با بیان این که دشمن کمر همت برای از پا در آوردن انقلاب بسته است، ادامه داد: آخرین تیر ترکش دشمنان، فشارهای اقتصادی بر مردم است که معجره وار مشاهده می کنیم که هرچه این فشارها افزایش می یابد، حمایت مردم از انقلاب جدی تر و بیشتر می شود.

فرمانده کل سپاه با اشاره به جنگ نرم و شبیخون فرهنگی ادامه داد: این شبیخون با هدف حمله به باورها و اعتقادات مردم در نظام اسلامی است.

وی اضافه کرد: در طول انقلاب رویش‌ها مخصوصأ در میان نسل جوان بسیار زیاد شده و نقش جوان٬ انقلاب٬ ارزش‌های دینی و تفکر اسلامی را درک کرده و پای آن ایستاده اند.

جعفری یادآور شد: آنچه که در نظام اسلامی مهم است همان عوامل پیروز کننده جنگ یعنی امت و امام امت است و اگر رابطه بین این دو به درستی برقرار شود همه مشکلات کشور حل خواهد شد.

انتهای پیام

کد N299887