یاتسنیوک: انتخابات ریاست جمهوری، پیروزی برای اوکراین است

نخست‌وزیر موقت اوکراین در پیامی با درخواست از مردم کشورش برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری فردا گفت که انتخابات روز یکشنبه یک پیروزی برای اوکراین خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ به نقل از خبرگزاری رویترز، آرسنی یاتسنیوک، نخست‌وزیر موقت اوکراین امروز (شنبه) پیش از انتخابات ریاست جمهوری این کشور که قرار است فردا برگزار شود، گفت که مردم وظیفه دارند که در روند رای‌گیری شرکت کنند.

وی اظهار کرد: مردم باید برای تضمین آینده فرزندانشان در این انتخابات شرکت کنند و کسانی که در مناطق تحت کنترل شورشیان هستند را مطمئن سازند که راهزنان دیگر بیش از این نمی‌توانند رعب و وحشت ایجاد کنند.

یاتسنیوک که پس از عزل ویکتور یانوکوویچ، رئیس‌جمهوری سابق اوکراین به مقام نخست‌وزیری رسیده است، گفت: ما فردا به جهان و بالاتر از همه، به خود نشان می‌دهیم که نمی‌توان ما را ترساند.

وی بدون اشاره به نامزد خاصی تاکید کرد: اطمینان دارم که فرد پیروز امضای معاهده با اتحادیه اروپا را در اولویت قرار خواهد داد.

پیش از این یانوکوویچ به دلیل مخالفت با امضای این معاهده در ماه نوامبر با ماه‌ها اعتراض مردمی در کی‌یف و سایر نقاط این کشور مواجه شد و سرانجام کشورش را به مقصد روسیه ترک کرد.

نتایج نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد که پترو پروشنکو با کسب اکثریت آرا پیروز انتخابات ریاست جمهوری اوکراین خواهد شد.

نخست‌وزیر موقت اوکراین در ادامه گفت: ما نهایتا یک رئیس جمهور منتخب، مشروع خواهیم داشت که اولین سفر خود را به مقر اتحادیه اروپا انجام می‌دهد تا سند منطقه تجارت آزاد را با این اتحادیه به امضا برساند. رئیس جمهور منتخب از سوی مردم اوکراین حکم جنبش قاطع و غیر قابل توقف، پیشرفت را دریافت خواهد کرد. ما رای خواهیم داد و این بدین معناست که ما پیروز خواهیم شد.

انتهای پیام

کد N299739