پیش از حمله به شیعیان صورت گرفت؛

دستگیری یک تروریست انتحاری و کشف خودرو بمبگذاری شده در سلیمانیه و بعقوبه

آفریقا و خاورمیانه

نیروهای امنیتی عراق یک تروریست انتحاری را که درصدد حمله به یک حسینیه در سلیمانیه بود، دستگیر و یک خودرو بمبگذاری شده آماده حمله به زائران کاظمین را کشف و خنثی کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  الفرات، نیروهای امنیتی عراق این تروریست را در حالی دستگیر کردند که کیفی حاوی 15 کیلوگرم مواد منفجره به همراه داشت و بارها قصد داشت به حسینیه محسن حکیم در سلیمانیه واقع در شمال عراق حمله کند، اما در این راه ناکام ماند.

به گفته منابع امنیتی، تروریست دستگیر شده به همدستی سه تروریست دیگر با خود اشاره کرد و جستجو برای دستگیری این افراد ادامه دارد.

نیروهای امنیتی عراق، سه ماه پیش نیز فردی را دستگیر کردند که منزلی را در نزدیکی حسینیه محسن حکیم اجاره کرده و قصد منفجر کردن این مکان را داشت. این حسینیه در سال 1997 میلادی ساخته شده بود.

نیروهای امنیتی عراق همچنین چهار تروریست را در عملیات امنیتی خود در موصل مرکز استان نینوی دستگیر کردند.

این رسانه گزارش داد نیروهای امنیتی عراق همچنین در این عملیات، 39 بمب را کشف و خنثی کردند.

خبر دیگر اینکه فرماندهی عملیات بغداد اعلام کرد پنج تروریست وابسته به گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام(داعش)به هلاکت رسیدند.

از سوی دیگر، نیروهای امنیتی عراق، یک خودرو بمبگذاری شده را که تروریستها برای حمله زائران حرم مطهر امام موسی کاظم(ع) آماده کرده بودند، کشف و خنثی کردند.

این خودرو بمبگذاری شده در محله الغالبیه در شمال غرب بعقوبه مرکز استان صلاح الدین در مسیر عبور زائران امام هفتم شیعیان پارک شده بود و قرار بود در مسیر عبور زائران حرم امام موسی کاظم(ع) که با پای پیاده به سمت کاظمین در حرکت هستند، منفجر شود.

کاروانهای عزاداری امام موسی کاظم(ع) برای شرکت در مراسم سالگرد شهادت آن امام مظلوم و غریب با پای پیاده به سمت کاظمین حرکت می کنند و تروریستها را به چالش می کشانند.

مقامات امنیتی عراق از تشدید تدابیر امنیتی برای حفظ جان زائران حرم مطهر امام موسی کاظم(ع)با توجه به ادامه تهدیدهای تروریستهای تکفیری خبر داده اند.