فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش: آزادسازی خرمشهر نتیجه همسویی با ولایت فقیه بود

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش گفت: آزادسازی خرمشهر نتیجه عینی و بارز وحدت و همسویی با مرجع بزرگ دینی و ولایت فقیه بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، امیر دریادار دوم حسین آزاد در صبحگاه مشترک یگان های نیروهای مسلح مستقر در استان هرمزگان که به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد عنوان کرد: آزادسازی خرمشهر نتیجه عینی و بارز وحدت و همسویی با مرجع بزرگ دینی و ولایت فقیه بود.

وی ادامه داد: امروز نیز نیروهای مسلح به عنوان بازوان ولایت در کنار یکدیگر امنیت کشور را در عرصه های مختلف تامین کرده و بستر رشد و توسعه کشور را فراهم کرده‌اند.

استاندار هرمزگان نیز در این مراسم گفت: فتح خرمشهر حاصل وحدت و یکپارچگی و بزرگترین پیروزی نظامی و سیاسی برای جمهوری اسلامی ایران بود.

جاسم جادری ، اظهار کرد: خرمشهر قهرمان در چهارم آبان سال 59 و پس از 35 روز مقاومت دلیرمردانه سقوط کرد و در سوم خرداد 61 پس از 575 روز اشغال توسط رزمندگان دلاورمرد ایران اسلامی آزاد شد.

وی ادامه داد: عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر در سه مرحله انجام شد و در این عملیات بیش از پنج هزار و 400 کیلومتر مربع از سرزمین های اشغال شده کشورمان به دست رزمندگان آزاد شد.

استاندار هرمزگان افزود: عملیات بیت المقدس از ویژگی های سرعت عمل و اصل غافل گیری برخوردار بود و رزمندگان ما رژیم بعث عراق را درهم کوبیده و پس از این شکست مفتضحانه رژیم عراق در جبهه خرمشهر، تعدادی از فرماندهان ارتش این کشور اعدام شدند.

جادری عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر را برای کشورمان غرورآفرین دانست و عنوان کرد: فتح خرمشهر بزرگترین پیروزی نظامی و سیاسی برای جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس بود که موجب شد تا ارتش عراق که خود را موفق می دانست، با ذلت و خواری از خاک عزیز ما خارج شود.

وی تصریح کرد: حضرت امام خمینی (ره) نیز در مورد این پیروزی بزرگ فرمودند که خرمشهر را خدا آزاد کرد که این جمله بیانگر این بود که اساس فتح خرمشهر بر کمک الهی استوار بود.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان اضافه کرد: آزادسازی خرمشهر برگ زرینی در تاریخ افتخارات نیروهای مسلح کشورمان از جمله ارتش، سپاه و بسیج بود و این پیروزی بزرگ نشان داد که وقتی همه با هم متحد باشیم، دشمن در مقابل ما خوار و ذلیل خواهد شد.

جادری اضافه کرد: فتح خرمشهر حاصل وحدت و یکپارچگی همه نیروها و اقوام ایرانی بود و امروز نیز با تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری روز به روز بر این وحدت افزوده می شود و امیدواریم جمهوری اسلامی ایران بتواند در پیشبرد اهداف خود موفق باشد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم از تعدادی از خانواده های شهدا و جانبازان و ایثارگران نیروهای مسلح استان هرمزگان تقدیر شد.

انتهای پیام

کد N299577