اسقرار 157 هزار نیروی امنیتی در خیابان‌های برزیل

سیاسی

برزیل اعلام کرد، با توجه به پیشینه اعتصاب‌ها و اعتراضات خشونت‌آمیز برای تضمین امنیت در جریان جام جهانی 157 هزار سرباز و مامور پلیس را بسیج می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری صدای روسیه، وزارت دفاع برزیل گفت، برای مسابقات جام جهانی 157 هزار نیروی دریایی، هوایی و ارتش را آماده خواهد کرد که 21 هزار تن از آن‌ها برای شرایطی که نیازمند مداخله فوری است، در حالت آماده باش خواهند بود.

وزارت دفاع برزیل از سال 2012 میلادی در به روز رسانی نیروهایش و آماده کردن آن‌ها برای مسابقات جام جهانی که از 12 ژوئن آغاز و 13 ژوئیه سال جاری میلادی پایان می‌یابد، 709 میلیون رئال برابر با 322 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده است.

خوزه ادواردو کاردوزو، وزیر دادگستری برزیل گفت، گمان نمی‌کند که اعتراضات و اعتصاب‌های اخیر در سراسر برزیل به اندازه اعتراضاتی شدت گیرد که سال گذشته میلادی در جریان جام کنفرانسیون‌ها، این کشور را دربر گرفت.

اعتراض‌ها باعث شد تا یک میلیون تن از مردم برزیل به خیابان‌ها بیایند.

کاردوزو در کنفرانس خبری مشترکی با سلسو آموریم، وزیر دفاع برزیل به خبرنگاران گفت: احساس ما این است که این اعتراضات کوچک‌تر از اعتراضات ژوئن سال گذشته میلادی خواهند بود. اما ما برای هر وضعیتی آماده هستیم.

‌این معترضان به دلیل هزینه بیش از 11 میلیارد دلاری میزبانی جام جهانی آن هم در کشوری که از نابرابری آموزشی، بهداشت و درمان، مسکن و حمل و نقل رنج می‌برد، عصبانی هستند.

این نیروهای امنیتی در بین 12 شهر میزبان بازی‌های جام جهانی پخش خواهند شد. ارتش به منظور تخمین 16 هزار 800 کیلومتر مرز این کشور نیز با پلیس همکاری خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N299432