میشل سلیمان: هرچه سریعتر رئیس جمهور لبنان انتخاب شود

سیاسی

میشل سلیمان امروز (شنبه) در آخرین سخنرانی خود و در مراسم تودیعش دستاوردهای صورت گرفته در لبنان را بعد از شش سال تصدی پست ریاست جمهوری تشریح و از پارلمان و گروه‌های سیاسی خواست تا هرچه سریعتر رئیس جمهوری جدید کشور را انتخاب کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، میشل سلیمان، رئیس جمهوری لبنان در مراسم تودیع از منصبش اظهار کرد: افتخار داشتم که شش سال با شما براساس آگاهی و صبر فعالیت کنم. ما با بحران‌ها برخورد کردیم و در سایه دو دستگی‌های تاسف بار به سر بردیم و همواره خواهان مذاکرات ملی شدیم. هیچ‌گاه دو دستگی‌ها به دور از تاثیرات خارجی نبوده است. ما به دور از تاثیرات کشورهای دور و نزدیک قرار نداشتیم.

وی در ادامه گفت: وحدت ملی ما اولویت است و ما نباید هر چقدر که همسایه‌مان عزیز باشند در امور آن‌ها دخالت کنیم تا از این طریق وحدت ما از بین برود. این شش سال گذشته به دور از اشغال‌گری‌های اسرائیل یا حضور نیروهای سوری در لبنان بود. بلکه ارتش و نیروهای امنیتی و دیگر گروه‌ها موفقیت‌های چشمگیری را در مبارزه با تروریسم و گروهک‌ها رقم زدند و این اقدامات تصادفی نبود بلکه نتیجه آگاهی بود و لبنان باید بی‌طرف باقی بماند و خود را از بحران‌ها دور نگه دارد.

میشل سلیمان در خصوص دیگر دستاوردهای صورت گرفته در دوران ریاست جمهوری خود گفت: وحدت دینی و ملی ما ایجاب می‌کند که در امور کشورها دخالت نکنیم. ظرف این شش سال گذشته همکاری‌هایی میان لبنان با دادگاه کیفری بین‌المللی برای بررسی پرونده ترور رفیق حریری، نخست وزیر پیشین لبنان صورت گرفت و دولت منفعت ملی به ریاست تمام سلام تشکیل شد و اجرای تصمیماتی که از قبل اتخاذ شده بود، تکمیل شد.

ادامه دارد

کد N299356