عریقات: اسرائیل به دنبال صلح با فلسطینی‌ها نیست

سیاسی

کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) اعلام کرد: طرف اسرائیلی با اقدامات جنایتکارانه خود دیگر شریک فلسطین در روند برقراری صلح نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، صائب عریقات، مذاکره کننده ارشد فلسطین در مذاکرات صلح با اسرائیل و عضو کمیته‌ی اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین در مصاحبه با روزنامه عربستانی "الوطن" اعلام کرد: اسرائیل نقش خود را به عنوان یکی از طرفین صلح نابود کرده و با شهرک‌سازی‌های خود در اراضی اشغالی و جنایات مرتکب شده تمام تلاش‌های جان کری وزیر امور خارجه را که به منظور برقراری صلح میان طرفین صورت گرفته بود، با شکست روبه‌رو کرد.

وی در سخنانش اظهار کرد: تمام دنیا می‌داند که اسرائیل خواستار صلح میان دو طرف نیست و همه باید بدانند که این رژیم با اقدامات خود مانع دستیابی به صلح میان دو طرف شده است.

عریقات افزود: فلسطین کشوری تحت اشغال است و یکی از امضاکننده‌های برجسته کنوانسیون ژنو محسوب می‌شود و الان باید تمام دنیا به ویژه اتحادیه اروپا و آمریکا اسرائیل را وادار به مسوولیت پذیری درباره به رسمیت شناختن کشور فلسطین بکنند.

وی با اشاره به اینکه این رژیم حکومت شهرک‌سازی و شهرک‌نشین‌هاست، افزود: اسرائیل سیاست تبعیض نژادی (آپارتاید) را بر خاک فلسطین نهادینه می‌کند.

انتهای پیام

کد N299335