معاون هماهنگ‌کننده نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه:

عماریون با کسانی‌که آگاهانه اصرار بر خطا دارند برخورد قاطع می‌کنند

سپاه پاسداران,سپاه,نماينده ولي‌فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه گفت: هادیان سیاسی کسانی هستند که برای هدایت و ارشاد تمامی منتقدان و مخالفان در همه شرایط تلاش می‌کنند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار سرتیپ پاسدار محمد حسین سپهر در همایش سراسری هادیان سیاسی سپاه گفت: رهبر معظم انقلاب در بیاناتشان عمار یاسر را بهترین الگو و شاخص برای نیروهای ارزشی و انقلابی معرفی کرده است. انتظار ما از هادیان سیاسی سپاه این است که ویژگی‌های عملی و نظری عمار یاسر را نصب‌العین رفتار و کردار سیاسی خود قرار دهند.

وی در ادامه افزود: روحیه انقلابی و ایمانی و معنویت، تمسک به قرآن و قرائت نبوی، ایستادگی در برابر انواع انحراف، تولید قدرت و افزایش ظرفیت برای تدابیر رهبری، ولایت‌پذیری و التزام عملی به ولایت، دشمن‌شناسی، تولی و تبری از مهم‌ترین ویژگی‌های عمار یاسر است.با الهام از رفتار عماریون، هادیان سیاسی کسانی هستند که برای هدایت و ارشاد تمامی منتقدان و مخالفان در همه شرایط تلاش می‌کنند و سعی دارند آنان را با حقایق آشتی دهند.رفتار و گفتار هادیان سیاسی باید میزان حق و حقیقت باشد و هادی باید به آن اشتهار داشته باشد.

سپهر ادامه داد: عماریون با کسانی که به هیچ‌وجه حرف حق را نمی‌پذیرند و آگاهانه اصرار بر خطا دارند برخورد قاطع می‌نمایند. عماریون کسانی هستند که نخبگان، خواص و شخصیت‌ها را دعوت به سخن گفتن و ابراز موضع می‌کنند.

وی تصریح کرد: خواص و نخبگان جبهه حق در هر شرایطی تکلیف روشنگری و ابهام‌زدایی دارند. ایستادگی در برابر باطل، عمل به هنگام، تکلیف‌گرایی و انقلابی بودن، شناخت همه‌جانبه از وظایف اساسی هادیان سیاسی است. عمار یاسر بدون درگیری و جدل‌های عقیم که به سود جریانات مخالف بود مردم را جمع می‌کرد و به روشنگری می‌پرداخت.

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه اظهار داشت: اقدامات عملی عمار، عده‌ای را بر عهد‌شان تقویت می‌کرد، عده‌ای را به بیعت با امام دعوت می‌کرد، عده‌ای را تهدید می‌کرد و سر جای‌شان می‌نشاند، عده‌ای را حذف می‌کرد و عده‌ای را حفظ می‌کرد.عماریون برای تولید قدرت امام و رهبری دینی باید مانند پدری مهربان، مقتدر و دلسوز و طبیب دوار دردمند به دنبال ارتقا یا اصلاح مخالفان و خواص بروند. عمل کردن براساس ارزش‌های دینی و انقلابی، خط رهبری را تقویت نمودن، از رهبری هزینه نکردن، از وظایف مهم هر هادی سیاسی است.

وی همچنین با اشاره به این که عمار در قید و بند نسبت‌های فامیلی، قومی و خانوادگی نبود گفت: عمار منادی امر به معروف و نهی از منکر بود. عمار مظهر اتحاد بود و نه اختلاف و عمار محرم اسرار اهل بیت(ع) بود.

سپهر در پایان بار دیگر بر ویژگی‌های برجسته عماریون و هادیان سیاسی تأکید کرد و برخی از آن را چنین برشمرد: گوش به فرمان خدا، رسول خدا(ص) و ائمه معصومین و رهبری بودن، رهبری و نماینده ایشان را مرجع فکری و سیاسی سپاه و بسیج دانستن. بازگشت و جبران کردن در صورت خطا و لغزش و افتخار به آن، درک کردن اشارات رهبری، دفاع از حریم ولایت‌فقیه و ارزش‌های دینی و انقلابی و پیروی دقیق و هوشمندانه از رهبری در فتنه‌ها.

انتهای پیام

کد N299233