وزیر دفاع کشورمان از همتای روس خود برای سفر به ایران دعوت کرد

وزارت دفاع,روسيه,حسين دهقان

حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و سرگپی شایگو وزیر دفاع روسیه در حاشیه سومین نشست بین المللی امنیتی مسکو با یکدیگر دیدار و برضرورت تلاش برای توسعه همکاری‌های دفاعی میان دوکشور تاکید کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌حسین دهقان وزیر دفاع کشورمان نیز دراین دیدار با تشکر از دعوت همتای روسی خود برای سفر به مسکو گفت: تاکید روسای جمهوری ایران و روسیه بر توسعه هر چه بیشتر روابط، وظیفه سنگینی را بر دوش وزارت‌خانه‌های دفاع دو کشور قرار داده است.

دهقان با بیات این‌که در نشست امروز درباره علل و اسباب انقلاب‌های رنگی در کشورهای مختلف مطالبی را بیان کردم که دغدغه ای برای ثبات و امنیت جهانی است، افزود: واقعیت این است که آمریکا درهر جایی از دنیا که کشوری برای استقلال خود تلاش کند مشکل آفرینی می کند.البته این رویکرد ناشی از خصلت امپریالیستی امریکا است که می‌خواهد برتری جویی خود را در همه جا تحمیل کند.

وزیر دفاع کشورمان در پایان از همتای روس خود برای سفر به کشورمان دعوت کرد و گفت: این امر موجب تقویت روابط دوجانبه می شود.

بنابراین گزارش، سرگی شایگو وزیر دفاع روسیه دراین دیدار حضور همتای ایرانی خود در نشست بین المللی امنیت مسکو را رویداد مهمی خواند و گفت: در این نشست مسایلی مطرح شد که برای ثبات و امنیت کشورهای منطقه بسیار مهم است.

وی با اشاره به دیدار دو روز قبل روسای جمهور ایران و روسیه درچین و تاکید آنان برضرورت تلاش برای پویایی هرچه بیشتر روابط دو کشور خواستار تحقق این مهم در حوزه همکاری های دفاعی شد و پیشنهاد داد که دراین دیدار همکاری‌های دوجانبه بررسی شود زیرا که روابط دو کشور همواره اهمیت ویژه ای داشته است.

شایگو با اشاره به طرح موضوع انقلاب رنگی در نشست امنیتی مسکو از آن به عنوان یکی از چالش های تاثیرگذار بر امنیت بین المللی یاد کرد که کشورهای منطقه با آن مواجه هستند.

انتهای پیام

کد N298925