از آخرین روز ریاست جمهوری میشل سلیمان تا برگزاری جشن مقاومت در لبنان

سیاسی

در حالی که امروز (شنبه) آخرین روز ریاست جمهوری میشل سلیمان است، لبنانی‌ها خود را برای برگزاری چهاردهمین سالگرد آزاد سازی این کشور از اشغالگری رژیم صهیونیستی و بیرون راندن ارتش این رژیم آماده می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه لبنانی السفیر نوشت: با پایان دوره ریاست جمهوری میشل سلیمان طی امروز مرحله جدیدی آغاز می‌شود که هیچ کس نمی‌تواند در خصوص نتایج آن پیش بینی کند.

میشل سلیمان در سخنان خود در مراسم بزرگداشت اصحاب رسانه در کاخ ریاست جمهوری اظهار کرد که توقف روند سیاسی باعث شد تا تحقق بسیاری از امور در لبنان به تاخیر بیفتد.

وی عنوان داشت که ظرف چند ماه اخیر از طریق برخی انتصاب‌ها که زنان سهم برجسته‌ای در آن داشتند ساختار دولت لبنان ترسیم شده است.

وی اظهار کرد که طرف‌ها از اهمیت حفظ ثبات امنیتی در مرحله آتی آگاه هستند.

رئیس جمهوری لبنان در عین حال نسبت به این مساله اظهار نگرانی کرد که برخی افراد که از این ثبات ضرر می‌بینند می‌خواهند که از آب گل آلود ماهی بگیرند.

وی خاطرنشان کرد که مقاومت با تشکیل دولت ضرر نمی‌بیند بلکه از نقش آن حمایت می‌کند.

روزنامه النهار نیز نوشت که امروز دوره ریاست میشل سلیمان دوازدهمین رئیس جمهور لبنان که در 25 مه 2008 کار خود را آغاز کرد پایان می‌یابد و بدین ترتیب ریاست جمهوری در لبنان در خلأ فرو می‌رود چرا که گروه‌های لبنانی نتوانستند تاکنون بر سر انتخاب رئیس جمهور جدید به توافق دست یابند.

قرار است که میشل سلیمان ظهر امروز به وقت لبنان سخنرانی خداحافظی خود از کاخ ریاست جمهوری بعبدا را در مقابل مهمانان رسمی، نمایندگان، سفیران و اصحاب رسانه ایراد کند که این سخنرانی حدود 21 دقیقه به طول می‌انجامد و در آن دستاوردهای اصلی صورت گرفته طی دوره ریاست جمهوری وی و همچنین شکست‌ها که در دوره وی رخ داده مطرح می‌شود و وی در پایان لبنانی‌ها را ترغیب می‌کند تا مدت خلأ در این کشور را تا حد ممکن کمتر کنند.

از سوی دیگر، قرار است که لبنانی‌ها روز مقاومت و آزادسازی کشورشان از اشغال رژیم صهیونیستی را جشن بگیرند روزی که لبنان با مقاومت مردم و ارتش خود و با ریختن خون‌ها و جانبازی‌ها توانست آن را ترسیم کند. روزی که لبنانی‌ها توانستند خاک خود را از دست رژیم اشغالگر پس گرفته و ارتش این رژیم را از سرزمین خود بیرون کنند تا اولین پیروزی در تاریخ درگیری‌های عربی صهیونیستی ترسیم شود.

در همین راستا سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله در مراسم مردمی که در بنت جبیل برای چهاردهمین سالگرد آزادسازی لبنان برگزار می‌شود، سخنرانی خواهد کرد که در این سخنرانی به بررسی مفهوم پیروزی و همچنین اوضاع سیاسی و تحولات پس از خلأ در پست ریاست جمهوری لبنان خواهد پرداخت.

انتهای پیام

کد N298807