یک استاد حوزه:

تولیدات صدا و سیما با تاکید بر سبک زندگی اسلامی باشد

سبك زندگي

رئیس حوزه علمیه هیدج گفت: تولیدات صدا و سیما با تاکید بیشتری بر سبک زندگی اسلامی باشد تا عموم مردم با تماشای آن علاوه بر آشنایی با سبک زندگی اسلامی سراغ برنامه‎های بی‏‌محتوا و ضد ارزشی که از رسانه‎های غربی پخش می‌شود، نروند.

رئیس حوزه علمیه هیدج گفت: تولیدات صدا و سیما با تاکید بیشتری بر سبک زندگی اسلامی باشد تا عموم مردم با تماشای آن علاوه بر آشنایی با سبک زندگی اسلامی سراغ برنامه‎های بی‏‌محتوا و ضد ارزشی که از رسانه‎های غربی پخش می‌شود، نروند.

حجت‎الاسلام احمد صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه زنجان، اظهار کرد: اسلام دین جامعی است که قبل از تولد انسان تا زمان فوت وی برنامه‎های جامع و کامل تربیتی دارد که عمل به آن موجب کمال و تعالی دنیوی و اخروی انسان می‌شود.

وی افزود: این برنامه‎ها آن‌قدر دقیق هستند که حتی پدر و مادر را برای داشتن فرزند سالم و صالح راهنمایی کرده است.

صالحی تصریح کرد: اسلام با توجه به اهمیت کار و تلاش تاکید ویژه‎ای در این حوزه دارد و حبس و نگهداری بلااستفاده پول را نهی کرده است و همان طور نیز بهره‌برداری ربوی و رباخواری را برای ازدیاد پول مورد مذمت قرار داده است.

رئیس حوزه علمیه هیدج با اشاره به نص صریح قرآن، گفت: خداوند متعال در قرآن فرموده است: ربا دهندگان با خدا و رسول خدا جنگ می‎کنند و این درحالی است که افرادی که برای کسب معاش خانواده خود تلاش می‎کنند همانند مجاهد در راه خدا هستند.

این کارشناس مسائل دینی با بیان این‌که «اسلام اهمیت فراوانی بر حفظ حریم‎ها دارد» تاکید کرد: این حریم در خانه و سطح جامعه مورد تاکید قرار گرفته است تا به وسیله آن آرامش فردی و اجتماعی خدشه‌دار نشود و زن و مرد در محیط سالم بتوانند به فعالیت‎های خود رسیدگی کنند، لذا ضروری است زن و مرد همواره پوشش مناسب را رعایت کنند.

صالحی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه خدای متعال ما را خلق کرده و نهایت سعادت را برای انسان‎ها می‏‌خواهد، لذا الگوی مناسب زندگی اسلامی و توجه به مناسبات عقلانی باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس حوزه علمیه هیدج تصریح کرد: در آیه 21 از سوره احزاب خداوند فرمود پیامبر اسوه حسنه برای مردم است، لذا با تأسی به سیره زندگی پیامبر می‎توان سبک زندگی اسلامی را به خوبی شناخت و آن را در زندگی روزمره اجرایی کرد.

صالحی خاطرنشان کرد: با بهره‎برداری از زندگی ائمه می‎توان فیلم‎ها و برنامه‎های مفید خوب جهت پخش از صدا و سیما تهیه کرد تا عموم مردم با تماشای آن علاوه بر آشنایی با سبک زندگی اسلامی، سراغ برنامه‎های بی‎محتوا و ضدارزشی که از رسانه‎های غربی پخش می‌شود، نروند.

انتهای پیام

کد N298718