انتقاد نماینده خرمشهر از متوقف شدن روند بازسازی خرمشهر

سیاسی

نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی از متوقف شدن روند بازسازی در خرمشهر و خروج این شهر از فهرست شهرهای محروم کشور انتقاد کرد.

عبدالله سامری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با بیان اینکه بازسازی خرمشهر بعد از جنگ تحمیلی در شان مردم این شهر نبوده، اظهار کرد: کسانی که مدعی هستند خرمشهر آباد شده، از نزدیک از این شهر بازدید کنند. اگر آسفالت دو خیابان به اتمام رسیده، نباید گفت که کل شهر بازسازی شده است. در حال حاضر خانه‌های مسکونی در خرمشهر وجود دارد که متعلق به زمان جنگ است و بازسازی نشده است.

وی با بیان اینکه روند بازسازی در خرمشهر نباید تعطیل می‌شد، افزود: آقایان برچه اساسی بازسازی خرمشهر را تعطیل کردند و این شهر را از فهرست شهرهای محروم خارج کردند؟ آیا هدف‌شان این است که بگویند خرمشهری که روزی در آن جنگ رخ داده، در حال حاضر ساخته شده است؟ در حالی که چنین نیست.

سامری در ادامه تصریح کرد: یکی از ابتدایی‌ترین ملزومات زندگی آب است و این در حالی است که شبکه آب خرمشهر که در زمان جنگ صددرصد خراب شده بود، تنها 30 درصدش بازسازی شده است. ما این موضوع را به در سفر آقای روحانی به خوزستان به اطلاع ایشان رساندیم. شهری که شبکه آب درستی ندارد و فاضلاب آن در سال 91 کلنگ‌زنی شده، چه ادعایی می‌تواند داشته باشد.

نماینده مردم خرمشهر برای ایجاد منطقه آزاد در این منطقه افزود: متاسفانه این موضوع باعث شد قیمت زمین‌ها در این منطقه به شکل سرسام‌آوری افزایش پیدا کند در حالی که هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده، شرکتی تاسیس نشده و سرمایه‌گذار خارجی نیز حضور نیافته است، اما این موضوع تورم را به شکل وحشتناکی افزایش داده است.

وی در پایان ایجاد اشتغال و فعال شدن شرکت‌هایی که به خاطر کمبود نقدینگی معطل مانده‌اند را از جمله مطالبات مردم خرمشهر عنوان و خاطرنشان کرد: اگر این شرکت‌ها فعال شوند، جوانان متخصص و تحصیلکرده وارد آنها می‌شوند و اشتغال در خرمشهر به سامان می‌رسد.

انتهای پیام

کد N298292