یک فعال دانشجویی: مجلس به فکر احقاق حقوق ملت باشد

سیاسی

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد واحد تهران غرب گفت: مجلس به جای فشار آوردن به دولت در امور فرهنگی و سیاسی به فکر احقاق حقوق ملت با شفاف سازی مسائل مالی دولت قبل باشد.

امیر امیری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: دلیل عدم پیگیری مفاسد اقتصادی توسط نهادهای نظارتی از چند حالت خارج نیست یا کسانی که معوقات بانکی دارند وابسته‌ی نهادهای نظارتی هستند و یا خود مسئولین نهادهای نظارتی همدست و همکار مفاسد اقتصادی‌اند و نمی‌خواهند که رازشان افشا شود.

وی ادامه داد: با چنین روشی برداشت مردم این است که در دستگاه‌های قانونی کسانی وجود دارند که با رو شدن دست مفاسد اقتصادی منافعشان به خطر می‌افتد و سود صاحبان قدرت در مسکوت ماندن جریان‌های فساد اقتصادی است.

این فعال دانشجویی همچنین با بیان این‌که «باید مردم بدانند در دولت قبل چه اتفاقی افتاده است» گفت: وقتی مشاور رئیس‌جمهور اعلام می‌کند که شخص رئیس‌جمهور گذشته 9 میلیارد تومان به NGO ای منصوب به آشنایانشان داده معلوم می‌شود که چه اتفاقاتی در دولت گذشته بر سر مسائل مالی، اقتصادی افتاده است.

وی تصریح کرد: مجلس به جای وارد کردن فشارهای سیاسی و فرهنگی به وزرا، دولت را در راه شفاف سازی مسائل اقتصادی کمک کند و در ادامه قوه قضائیه نیز با افشاگری از بزرگان فسادهای اقتصادی معوقات بانکی را باز پس گیرند.

انتهای پیام

کد N298107