اسپانیایی ها نگران تامین انرژی هستند

اسپانیا,اوکراین

مادرید- ایرنا- بر اساس آخرین نظر سنجی موسسه رسمی ˈالکانوˈ اسپانیا ، مردم اسپانیا پس از وقوع بحران اوکراین ، مشکلات تامین انرژی را به عنوان اصلی ترین تهدیدی که کشورشان با آن مواجه است ، قلمداد می کنند .

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری افه ، نظرسنجی حاکی آن است که 86 درصد اسپانیایی ها ، تامین انرژی را به عنوان مهمترین تهدید می بینند که بیش از 85 درصد مشکل قاچاق مواد مخدر یا 84 درصد تروریسم اسلامی و گرم شدن کره زمین است.

ˈکارمن گنزالز انریکزˈ رئیس نظارت خانه نماد خارجی اسپانیا و محقق اصلی موسسه الکانو که این نتایج را روز جمعه در مادرید اعلام کرد ، گفت که ترس اسپانیایی ها به دلیل بحران اوکراین و خبرها در مورد کمبود ممکن گاز است .

با این حال ، وی اشاره کرد که تنش ها بین روسیه و اوکراین با 61 درصد خطر در جایگاه هشتم لیست تهدید هایی است که اسپانیایی ها بیشترین اهمیت را از نظر جنبه اقتصادی تنش به آن می دهند .

اسپانیایی ها در پاسخ به این پرسش که چگونه فکر می کنند که اتحادیه اروپا چگونه باید با این درگیری روبرو شود ، اکثر آنها (41 درصد ) معتقد بودند که باید از طریق توافقات ، میانجی گری و گفتگو باشد در حالی که 7/8 درصد اقدامات مستقیم را انتخاب کرد و 37 درصد پاسخی نداشت .

بر اساس تحلیل محقق مذکور ، اسپانیایی ها به دنبال یک راه حل ˈسطح پایینˈ هستند و نسبت به این درگیری ها ، محتاطانه عمل می کنند .

اروپام **1234**1547
کد N297917