خطیب جمعه آبادان: آزادسازی خرمشهر نماد ایثار و جاودانگی ملت ایران است

نمازجمعه,آبادان

آبادان- ایرنا- امام جمعه آبادان با گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: سوم خرداد نماد جاودانگی و ایثار ملت ولایتمدار ایران اسلامی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام ˈ علی ابراهیمی پور ˈ در خطبه های نماز جمعه آبادان در مصلی ثامن الائمه این شهر افزود: ملت ایران در این روز ایستادگی و مقاومت خود را در مقابل زورگویان به اثبات رساندند.

وی اظهار کرد: دشمن بعثی با پشتوانه استکبار جهانی سعی داشت تا تاریخ و هویت خرمشهر را پس از اشغال تغییر دهد.

وی مقاومت 43 روزه مردم خرمشهر در ابتدای جنگ تحمیلی را یادآور شد و اظهار کرد: این ایستادگی در تاریخ بی نظیر است.

حجت اسلام ابراهیمی پور افزود: آزادسازی خرمشهر قهرمان توسط رزمندگان اسلام باعث شد تا ایران اسلامی به عنوان یک ابرقدرت در منطقه معرفی شود.

وی در فرازی دیگر از خطبه های نماز جمعه با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران با گروه پنج بعلاوه یک گفت: این مذاکرات ماهیت زیاده خواهی غرب را برای مردم ایران و جهان نمایان ساخت.

خطیب جمعه آبادان افزود: موضوع غنی سازی انرژی هسته ای بهانه ای بیش نیست و دشمنان انقلاب و اسلام با طرح این موضوع سعی دارند از رشد و پیشرفت علمی ایران جلوگیری کنند.

وی اظهار کرد: خوشبختانه تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در این مذاکرات به خوبی از حقوق هسته ای ملت ایران دفاع کرده است.

حجت الاسلام ابراهیمی پور در خصوص ابلاغ سیاست های کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: بالا رفتن سن ازدواج تهدیدی جدی برای کشور است لذا خانواده ها و دولت باید نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری داشته باشند.

وی خواستار کمک دولت برای اعطای وام ازدواج و حل مشکل مسکن جوانان شد و افزود: ازدواج، جوانان را از وسوسه های شیطانی دور می کند.ک/2

7279/7102
کد N297814