چهار یار تروریست های سوری در مالزی محاکمه شدند

سوریه

کوالالامپور - ایرنا - دادگاهی در مالزی روز جمعه سه مرد و یک زن را به تحریک افراد به منظور انجام فعالیت های تروریستی در سوریه متهم کرد و آن ها را پای میز محاکمه کشاند.

به گزارش ایرنا، یک گروه تروریستی منشعب شده از جماعت اسلامی و گروه مجاهدین مالزی 12 اردیبهشت ماه در این کشور شناسایی شد و طی دو مرحله 11 نفر در ایالت های کداح و سلانگور بازداشت شدند.

پلیس اعلام کرد بازجویی از دو نفر از بازداشت شدگان همچنان ادامه دارد و پنج نفر آزاد می شوند.

یک مقام پلیس مالزی گفت که سه مرد و یک زنی که در دادگاه های جداگانه مالزی به اتهام ˈترویج و حمایت از جهاد در سوریهˈ محاکمه شدند بین 20 تا 30 سال داشتند.

رسانه های مالزی که این خبر را روز جمعه منتشر کردند به نام و مقام ارایه دهنده اطلاعات اشاره نکردند.

وی گفت این افراد وابسته به یک گروه مستقر در مالزی بودند که با گروه های تروریستی بین المللی ارتباط داشتند.

بنابر قوانین مالزی در صورت اثبات جرم، این افراد تا 30 سال به زندان محکوم می شوند.

احمد زاهد حمیدی وزیر کشور مالزی هنگام دستگیری این افراد گفته بود بزرگترین نگرانی این است که این گروه تروریستی از ماموریت های انسان دوستانه برای آموزش شبه نظامیان استفاده می کردند.

افراد وابسته به این گروه از شش ماه پیش فعالیت خود را در مالزی آغاز کرده بود و با دوره های مختلف آموزشی قصد کمک به تروریست های سوریه را داشت.

این گروه از کتابی به قلم عبدالله یوسف الاعظم از همکاران اسامه بن لادن در ایجاد القاعده به عنوان راهنما استفاده کرده است.

اعضای این گروه دوره های استفاده از سلاح گرم، بازسازی سلاح، استفاده از چاقو، مهارت در ساخت بمب، نقشه خوانی، راه یابی و کمک های اولیه را آموزش دیده بودند.

آساق**د.م**1611
کد N297752