اعلام آمادگی دانشجویان ایرانی در هند برای تحقق پیام رهبری

هند,دانشجویان ایرانی

دهلی نو - ایرنا - اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان ایرانی درهند طی اطلاعیه ای ضمن تشکر از پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سالانه این اتحادیه، آمادگی دانشجویان ایرانی را برای تحقق منویات معظم له اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، در بخشی ازاین اطلاعیه که نسخه ای ازآن روز جمعه دراختیار ایرنا قرار گرفت آمده است: پیام نوید بخش معظم له که توجه هوشمندانه به نقش تعاملی علم ودانش، اندیشه و آموزه های دینی رابعنوان استلزامات توسعه پایدار ودانش بنیان متذکر می گردد ،مسئولیت دانشجویان ایرانی شبه قاره هند ودست اندرکاران عرصه علم وفناوری را برای بهره گیری حداکثری از ظرفیت هاو فرصت های ملی وبین المللی دردستیابی به اهداف سندچشم انداز ،نقشه جامع علمی کشور وتحقق الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت مضاعف نمود.

در این اطلاعیه با بیان اینکه تعمیق این باور که تلاش متعهدانه و مسئولانه تضمین کننده تحقق اهداف تعیین شده دربرنامه های مذکور است، اهم برنامه های سی امین نشست اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان ایرانی در هندوستان مورد اشاره قرار گرفته است.

از جمله این برنامه ها تلاش برای توسعه روابط علمی درحوزه های دانشی رقابت پذیر و نقش آفرین درتوسعه پایدار و اقتصاد دانش بنیان، تعامل بیشتر با مراکز علمی هندوستان و شناسایی قابلیت ها و توانمندی ها و استفاده از تجارب در تحقق اقتصاد مقاومتی و تلاش برای شناسایی ، جذب و بهره گیری از استعدادهای ایرانی به منظور تسریع درانتقال فناوری به کشور است.

درحال حاضر حدود هفت هزار دانشجوی ایرانی در مقاطع و رشته های مختلف در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی هندوستان مشغول به تحصیل می باشند.

سی امین نشست سالانه سراسر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان ایرانی در هند روزهای شنبه و یکشنبه این هفته در دهلی نو برگزار شد.

آساق ** 2167 ** 275 **
کد N297580