۰
رئیس بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس:

آزادی خرمشهر سرنوشت جنگ را عوض کرد / عملیات بیت المقدس مانع دستیابی دشمن به مناطق استراتژیک کشور شد

  • ۲۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
سایر حوزه ها

سردار کارگر با اشاره به اینکه دفاع در خرمشهر سرنوشت جنگ را عوض کرد گفت: مدافعان خرمشهر حق بزرگی بر ملت دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: عملیات بیت المقدس به ارتش و سپاه فرصت داد که توان خود را در میدان جنگ در برابر دشمن آزموده و مانع اهداف دشمن که همانا دستیابی به مناطق استراتژیک کشور بود، شد.

وی با اشاره به اینکه دفاع در خرمشهر سرنوشت جنگ را عوض کرد افزود: مدافعان خرمشهر حق بزرگی بر ملت دارند.

کارگر ادامه داد: آزادسازی خرمشهر اثبات پیروزی خون بر شمشیر بود، فتح خرمشهر در بعد داخلی و از نظر اجتماعی و امنیتی باعث تقویت خودباوری ملی شد و در ابعاد سیاسی موجب ظهور قدرت دفاعی و افزایش توان سیاسی در برابر ناظران بین المللی شد.

وی گفت: بعد از فرار بنی صدر و وحدت سپاه و ارتش باعث شد که بتوانند از تمام توان موجود برای مقابله در برابر دشمن استفاده کنند و چون دشمن متوجه این مسئله شد از همه توان خود برای ضربه زدن به این توان داخلی استفاده کرد.

کارگر ادامه داد: خودباوری و ایمان جوانان تحت آموزه های و رهنمودهای امام راحل، هماهنگی و فرماندهی منسجم و مقاومت و ایستادگی رزمندگان و استقامت ملی عامل پیروزی عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر شد.

کارگر ضمن گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس خاطرنشان کرد: بیش از 4 میلیون نفر به مناطق جنگی سفر کرده و از این مناطق بازدید کردند که عمده این افراد به صورت اختیاری به مناطق جنگی هشت سال دفاع مقدس سفر کردند.

 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.