انتقاد واشنگتن از "اقدامات افراطی" پیونگ‌یانگ

در پی حمله پیونگ‌یانگ به کشتی جنگی کره‌جنوبی، آمریکا از کره شمالی خواست تا از "اقدامات افراطی" خودداری کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، پیش از این کره شمالی دو دوره اقدام به انجام حملات توپخانه‌ای در نزدیک کشتی گشتی کره جنوبی کره بود.

جنیفر ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ما از کره شمالی می‌خواهیم تا از اقدامات تحریک‌آمیز که به تنش‌ها دامن می‌زند، اجتناب کند و به جای آن بر انجام تعهدات وظایف بین‌المللی خود متمرکز شود.

وی در نشست خبری هفتگی خود افزود: ما هم‌چنان از کره شمالی می‌خواهیم خویشتن‌داری کند و گام‌هایی را برای بهبود روابط خود با همسایگانش بهبود بخشد.

ساکی تأکید کرد که ایالات متحده شرایط دو کره را به دقت رصد می‌کند.

این در حالی است که کره شمالی اظهارات کره جنوبی مبنی بر حملات توپخانه‌ای در نزدیکی یک کشتی گشتی متعلق به سئول را رد کرده و آن را "خبرسازی تمام" خوانده است.

یگان جبهه غربی نیروی نظامی کره شمالی در بیانیه‌ای اعلام کرد: حقیقت ثابت شده این است که کشتی جعلی نیروی دریایی که با بهانه کنترل ماهیگیری چین به آبهای ما وارد شده، اقدام به شلیک کرد و به دروغ اعلام کرد که ما نخستین بار شلیک کردیم. این یک خبرسازی محض است.

در این بیانیه آمده است: تمامی سربازان این یگان آماده هستند تا اقدامات تحریک‌آمیز را از سوی گانگسترهای نظامی جعلی که به نام کل مردم انجام می‌شود،‌ قویا در هم شکند.

انتهای پیام

کد N297263