مالکی، نامزد نخست‌وزیری شد

تسنیم نوشت:

منابع وابسته به ائتلاف دولت قانون از اجماع اعضای این ائتلاف بر روی نامزدی نوری المالکی برای نخست وزیر و حمایت آنها از دولت اکثریت سیاسی خبر دادند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه النهرین، منابع آگاه در ائتلاف دولت قانون اعلام کردند: هادی العامری رئیس سازمان بدر تاکید کرده است که نوری المالکی نخست وزیر عراق تنها نامزد بدر برای نخست وزیری در دولت آینده است.
این منابع بیان کردند: هادی العامری رئیس سازمان بدر تاکید کرده است که این سازمان به گزینه دولت اکثریت سیاسی پس از شکست دولت شراکت در تحقق توسعه در زمینه بازسازی توجه دارد و نوری المالکی به عنوان نامزد سازمان بدر برای نخست وزیری در دولت آینده است.
از سوی دیگر حنان الفتلاوی از نمایندگان ائتلاف دولت قانون گفت: همه اعضای ائتلاف دولت قانون با حضور همه اعضای و روسای خود جلسه ای برگزار کرده است و در آن امور مهم را بررسی کرده است که در میان این امور نامزدی نوری المالکی برای نخست وزیری دولت آینده بود که به طور اجماع همه اعضا بر آن تاکید دارند.
وی افزود: در جلسه دو ساعته اعضای ائتلاف دولت قانون موضوعات دیگری نیز مورد بررسی قرار گرفت.
این در حالی است که نجیبه نجیب نماینده ائتلاف کردستان عراق تاکید کرد: خواسته های ائتلاف کردستان عراق درباره تشکیل دولت آینده کاملا واضح و روشن است و این ائتلاف دولت اکثریت سیاسی را نمی پذیرد و موافق دولت مشارکت ملی است و در این راستا رایزنی‌هایی با ائتلاف اتحاد ملی و دیگر تشکل ها انجام شده است.
وی افزود: دولت مشارکت ملی خواسته های همه تشکلات به ویژه تشکیلات کردی را برآورده می سازد.ما طرفدار دولتی هستیم که همه طیف ها در آن حاضر باشند و کُردها در آن حضور واقعی داشته باشند.
این در حالی است که شیخ محمد از نمایندگان جنبش التغییر موسوم به کوران گفت: التغییر نتایج رسمی انتخابات شورای استان ها به ویژه سلیمانیه را قبول ندارد.زیرا حزب ما در این انتخابات 376 هزار رای به دست آورده است درحالی که کمیته مستقل انتخابات آمار359 هزار رای به دست آورد.
وی افزود: مطابق پیش بینی ها حزب ما 13 کرسی در انتخابات به دست می آورد اما مطابق آمار و نتایج کمیته مستقل انتخابات این آمار 12 کرسی است.

5252

کد N297011