کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره انسداد مرزها به رییس جمهور نامه نوشت

امنیت ملی,مشهد

تهران - ایرنا - عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: این کمیسیون نامه ای با موضوعات امنیتی و اقتصادی و تاکید بر توسعه بازارچه های مرزی و انسداد مرزها به رییس جمهوری ارسال می کند.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، سیدباقر حسینی روز جمعه اظهار داشت: این نامه در کارگروه امنیت این کمیسیون تدوین شده و قرار است هفته آینده به رییس جمهوری ارسال شود.

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس با تشریح مفاد و موضوعات نامه کمیسیون امنیت ملی به رییس جمهور، افزود: با توجه به بروز مشکلات امنیتی در استان سیستان و بلوچستان در چند ماه اخیر، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس قرار است در نامه ای به رییس جمهور پیشنهاداتی را برای کاهش مشکلات این استان در حوزه امنیتی و اقتصادی مطرح کند.

حسینی اظهار داشت: در این نامه بر توجه به اقتصاد استان سیستان و بلوچستان به ویژه توسعه بازارچه های مرزی و اشتغالزایی، تامین امنیت مرزها و انسداد مرزها تاکید شده است.

کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس چند هفته گذشته هیاتی را برای بررسی وضعیت امنیتی و مرزی استان سیستان و بلوچستان به این منطقه اعزام کرد که گزارش آن هفته گذشته به کمیسیون ارایه شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در سفر خود به استان سیستان و بلوچستان بر عزم دولت در توسعه این استان تاکید کرد.** سفر اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس به مشهد

حسین سبحانی نیا عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از سفر اعضای این کمیسیون به مشهد مقدس با هدف بررسی مشکلات امنیتی و مرزی استان خراسان رضوی خبر داد.

به گفته نماینده مردم نیشابور در مجلس، این سفر 6 خرداد انجام می شود و اعضای این کمیسیون در جلسه شورای تامین استان خراسان رضوی حضور می یابند.

سیام(1)2025**1558
کد N296954