وزیر امور دینی اندونزی به رسوایی مالی در امور حج متهم شد

حج

کوالالامپور - ایرنا - کمیسیون مبارزه با فساد اندونزی وزیر امور دینی این کشور و همچنین رییس حزب توسعه اتحاد را متهم به سوء استفاده مالی از منابع دولتی در امور حج کرد.

به گزارش ایرنا، روزنامه ˈجاکارتا گلوبˈ روز جمعه نوشت: ˈبوسیرو مقدسˈ معاون کمیسیون مبارزه با فساد اندونزی اعلام کرد تحقیقات در مورد ˈسوریا دارما علیˈ وزیر امور دینی این کشور به همراه چندین تن دیگر انجام شده است.

وی از ارائه جزئیات در مورد نتایج این تحقیقات خودداری کرد.

ˈدنی اندرایاناˈ معاون وزارت حقوق بشر وعدالت اندونزی نیز اعلام کرد که ˈسوریازارما علیˈ برای یک دوره شش ماهه ممنوع الخروج شده است.

کمیسیون مبارزه با فساد اندونزی هفته گذشته اعلام کرده بود که به زودی مقامات ارشدی که مرتکب فساد مالی شده اند را معرفی خواهد کرد.

سالیانه بیش از 200 هزار نفر از جمعیت 240 میلیون نفری اندونزی برای انجام مناسک حج عازم عربستان می شوند.

سوریا دارما علی که اکنون مورد اتهام فساد مالی قرار گرفته است از سال 2009 وزیر امور دینی اندونزی شد و قبل از آن نیز رهبری حزب توسعه اتحاد را در اختیار داشت.

نادیده گرفتن تعصبات مذهبی در اندونزی و حمایت وزیر امور دینی از حزب جنبش کبیر اندونزی موسوم به ˈگریندراˈ در انتخابات ریاست جمهوری این کشور موجی از انتقاد را علیه وی همراه داشته است.

وی خود زمانی رهبر حزب اسلامی توسعه اتحاد بوده است.

این مقام ارشد اندونزی که حمایت خود را از ˈپراباوو سوبیانتوˈ رقیب ˈجوکو ویدودوˈ در انتخابات نهم ژوئیه (18 تیر) اعلام کرده است می تواند سوبیانتو را با چالش هایی مواجه کند و هواداران ویدودو از این موضوع به عنوان نقطه ضعفی در مبارزات انتخاباتی استفاده کنند.

حزب گریندرا در این دوره از انتخابات از حمایت احزاب گلکار، فرمان ملی، عدالت کامیاب، توسعه اتحاد و ستاره و ماه برخوردار است.

در مقابل، حزب تلاش دموکراتیک اندونزی حمایت حزب بیداری ملی، دموکرات های ملی و حزب وجدان مردم را کسب کرده است.

آساق**د.م**1611
#حج
کد N296817