ایران 9تبعه پاکستانی را درمرز تحویل داد

ایران,بازداشت اتباع

اسلام آباد - ایرنا - روزنامه پاکستانی ˈجنگˈ روز جمعه نوشت: نیروهای مرزبان ایران در پایانه ˈمیرجاوهˈ 9 تبعه پاکستانی را که به جرم ورود و اقامت غیرقانونی بازداشت شده بودند، به مسوولان مرزی ایالت بلوچستان پاکستان تحویل دادند.

به گزارش ایرنا، این روزنامه اردو زبان به نقل از مقام های مرزی پاکستان نوشت: نیروهای مرزی ایران پس از انجام تحقیقات و بازرسی از اتباع بازداشت شده، آنان را به مسوولان مرزی آژانس تحقیقات فدرال پاکستان (FIA) در منطقه ˈتفتانˈ (پایانه میرجاوه) تحویل دادند.

اتباع پاکستانی برای یافتن کار و یا سفر به کشورهای اروپایی و حوزه خلیج فارس با ورود غیرقانونی به ایران سعی در رسیدن به دروازه های دیگر کشورها را دارند.

پیشتر نیز روزنامه اردو زبان ˈاکسپرسˈ پاکستان نیز گزارش داده بود که نیروهای مرزبانی ایران در پایانه میرجاوه 14 تبعه پاکستانی را که به جرم ورود غیر قانونی به کشورمان بازداشت شده بودند، به مسوولان مرزی پاکستان تحویل دادند.

گروه های قاچاق انسان در این منطقه اقدامات خطرناکی را در انتقال مهاجرین غیرقانونی به آن سوی مرزها بکار می گیرند و گاه با حبس چندین نفر در اتومبیل های عبوری و یا در قسمت بار کامیون ها، باعث ایجاد خطرات جدی برای مسافران می شوند.

در گزارش رسانه های خبری پاکستان؛ خبر قربانی شدن این مهاجرین غیرقانونی بسیار منتشر می شود.

آساق ** ا.ر ** 275 **
کد N296775