اعلام منع آمد و شد در تایلند کودتا زده

کودتا,منع آمد و شد

تهران- ایرنا- ارتش تایلند عصر روز پنجشنبه و پس از اعلام کودتا از اعمال قانون منع آمد و شد در این کشور، خبر داد.

شبکه المیادین گزارش داد: زمان شروع این اقدام نظامیان از عصر روز پنجشنبه 22 ماه می 2014 (اول خردادماه 1393) و پس از کودتای نظامی در این کشور اعلام شده است اما هنوز خبری درباره اینکه اعمال قانون آمد و شد تا چه زمانی ادامه خواهد یافت، مخابره نشده است.

فرمانده ارتش تایلند عصر روز پنجشنبه با حضور در تلویزیون اعلام کرد که ارتش این کشور پس از چند ماه شورش سیاسی خشونت بار قدرت را در دست گرفت.

«پراپوت چان او چا» فرمانده ارتش تایلند روز پنجشنبه، ساعت 16 و 30 دقیقه به وقت محلی با حضور در تلویزیون این کشور اعلام کرد: به خاطر بازگشت کشور به شرایط عادی، کمیته ملی حافظ صلح متشکل از ارتش، نیروهای مسلح تایلند، پلیس و نیروهای هوایی سلطنتی این کشور قدرت را در دست گرفتند.

وی افزود تایلند روابط خارجی با سایر کشورها را مد نظر قرار می دهد و به این روابط ادامه خواهد داد.

فرمانده ارتش تایلند عصر روز پنجشنبه در دومین نشست رقبای سیاسی تایلند برای حل بحران هفت ماهه این کشور حضور یافت و پس از آن که این جلسه به نتیجه ای نرسید آن را متوقف کرد.

وی نمایندگان پنج گروه که در این نشست حضور داشتند را با بیش از 10 خودرو ون به نخستین هنگ پیاده نظام واقع در باشگاه ارتش انتقال داد.

در این نشست نمایندگان سرخ جامگان، دولت، حزب فئو تای، دموکرات ها، کمیته اصلاحات دموکراتیک مردم، نمایندگان سنا و کمیسیون انتخابات حضور داشتند.

تنها نمایندگان مجلس سنا و کمیسیون انتخابات این کشور به هنگ پیاده نظام منتقل نشدند.

ارتش تایلند پس از تشدید تنش های سیاسی این کشور بدنبال برکناری یینگلوک شیناواترا نخست وزیر و استقرار دولت موقت از روز سه شنبه هفته جاری در این کشور حکومت نظامی اعلام کرده بود.

ارتش تاکید داشت این کودتا نیست و حکومت نظامی به منظور حفظ نظم و قانون در دوران بحران سیاسی اعمال شده است.

ارتش از سال 1932 میلادی (1311 خورشیدی) و پایان دوران پادشاهی مطلقه در تایلند تاکنون 11 کودتا و هشت شبه کودتا را در این کشور برنامه ریزی کرده است. کودتای قبلی در سال 2006 (1385 خورشیدی) به برکناری تاکسین شیناواترا منجر شد.

شبس**9241** 1552
کد N296700