۰
مدیرکل پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه:

پیشگیری از وقوع جرم نیازمند نگاه برنامه‌ای است

  • ۲۰بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

مدیرکل پیشگیری‌های وضعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: پیشگیری از وقوع جرم نوعی علم و فن است که نیازمند نگاهی برنامه‌ای و ویژه است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا ساوری در دیدار با کارکنان معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های پیشگیری از وقوع جرم این است که باید از ابتدا نگاهی برنامه‌ای داشته باشیم و این نوع نگاه را به سازمان‌های عضو شورای پیشگیری از وقوع جرم منتقل کنیم.

وی با اشاره به این‌که «برنامه های امسال معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم برنامه ای کامل و مدون است» گفت: بهره‌گیری از برنامه‌های قبلی و استفاده از نگاه حداقلی از ویژگی‌های برنامه‌های امسال این معاونت است.

وی بر اجرای کارگاه‌های علمی کاربردی مدیریت پیشگیری از وقوع جرم تاکید کرد و گفت: باید پیشگیری، فرایندهای پیشگیری، مدیریت پیشگیری، فنون پیشگیری در این کارگاه‌ها تبیین شود.

مدیرکل پیشگیری های وضعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم با بیان این‌که «نگاه اولویت‌بندی در حوزه پیشگیری امری بسیار مهم است» گفت: نباید آرمانی نگریست و باید از ورود حجمی به موضوعات خودداری شود تا نتیجه مد نظر حاصل گردد.

وی گفت: در جامعه پیشگیری، بزهکار، بزه دیده، عوامل و عناصر تسهیل کننده جرم، محیط و موقعیت جرم بسیار مورد توجه واقع شده اند که باید به این موارد در اجرای برنامه‌های پیشگیرانه توجه شود.

وی ضمن بااهمیت بر شمردن شورای پیشگیری از وقوع جرم گفت: باید برنامه‌های معاونت با برنامه‌های اعضای شورای پیشگیری از وقوع جرم منطبق باشد و مصوبات شورای پیشگیری از وقوع جرم برای تمامی اعضای شورا لازم الاجراست.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.