درخواست معاون حقوقی رئیس‌جمهور از مراجع : درگسترش قانون‌مداری ما را یاری دهید

ایرنا نوشت: ۱۹:۵۴

معاون حقوقی رئیس‌جمهوری در تشریح سفر امروزش به قم و دیدار با مراجع عظام گفت: در دیدارها با مراجع عظام درخواست کردیم که در حوزه احترام به قانون و فرهنگ قانون‌مداری در بین مردم و بخش‌های اجرایی به ما کمک و ارایه طریق کنند.

الهام امین زاده عصر پنجشنبه و در پایان سفر یک روزه خود به قم در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: معاونت حقوقی به دلایل وظایف و رسالت خاصی که در حوزه بررسی قوانین کشور به عهده دارد نیاز بود که با مراکز علمی کشور تعامل داشته باشد که در این ارتباط تصمیم گرفته شد با علما و مراجع عظام دیدارهایی انجام دهد.

امین‌زاده افزود: در سفر قبلی قم با آیات عظام بوشهری و علوی گرگانی ملاقات داشتیم و امروز به دیدار سه تن دیگر از علمای حوزه علمیه آیت‌الله جوادی آملی، آیت‌الله فاضل لنکرانی و آیت‌الله موسوی اردبیلی رفتیم.

وی تصریح کرد: در این دیدارها گزارشی در مورد اقداماتی که توسط قوه مجریه در بحث حقوقی کشور اتفاق افتاده و برنامه‌هایی که برای آینده در این زمینه مطرح است را ارائه دادیم.

معاون حقوقی رئیس‌جمهوری گفت: در این نشست‌ها از حوزه‌ها استمداد کردیم که چگونه فرهنگ احترام به قانون و فرهنگ قانون‌مدار بودن را در بخش‌های مختلف جامعه حاکم کنیم.

امین‌زاده با مثبت ارزیابی کردن این جلسات گفت: مقرر شد تعاملاتی به صورت امضای تفاهم‌نامه‌های همکاری‌های مشترک با مراکزی که علما در راس آن مراکز هستند انجام شود.

وی اضافه کرد: فقه ما فقی پویا و به روز است و می‌توانند خیلی از مشکلاتی که در حوزه‌های قانون‌گرایی و قانون‌گذاری وجود دارد را حل کند.

معاون حقوقی رئیس‌جمهوری افزود: بسیاری از معضلات جامعه را می‌توانیم به حوزه‌های علمیه و مراکز علمی انتقال دهیم و این معضلات موضوعات تحقیقی مراکز علمی باشند و بتوانیم از دستاوردهای این مراکز تحقیقاتی بهره‌مند شویم.

امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهوری صبح امروز برای دیدار با مراجع وارد قم شد و با آیات عظام آیت‌الله جوادی آملی، آیت‌الله فاضل لنکرانی و آیت‌الله موسوی اردبیلی دیدار کرد، در جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان قم شرکت کرد و از حرم حضرت معصومه (س) زیارت کرد.

 

23503

کد N296617