جک استراو: تقاضای جدید،توافق با ایران را سخت‌تر می‌کند

ايران,مذاكره,انرژي هسته‌يي,مذاكرات ايران و گروه 1 5,انگليس,هسته‌‌يي

وزیر خارجه پیشین انگلیس هشدار داد: طرح تقاضاهای جدید می‌تواند رسیدن به توافق با ایران را سخت‌ کند.

وزیر خارجه پیشین انگلیس هشدار داد: طرح تقاضاهای جدید می‌تواند رسیدن به توافق با ایران را سخت‌ کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از دویچه وله ، جک استراو نماینده کنونی مجلس عوام که در صدر هیأتی پارلمانی به وین رفته تا با مقامات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره مذاکرات با ایران گفت‌وگو کند ، گفت که با وجود بی‌نتیجه ماندن آخرین دور مذاکرات ایران و گروه 1+5 ، درباره ادامه مذاکرات خوشبین است.

وی با اشاره به این‌که هیأت گفته‌ نباید گذاشت با طرح تقاضاهای جدید، روند مذاکرات با مشکل مواجه شود، افزود: وقتی توافقی در کار نباشد، ایران خواهد گفت که حالا ما هر کار که بخواهیم می‌کنیم.

جک استراو توسل دوباره به تحریم علیه ایران را در موقعیت کنونی دشوار دانست و گفت: اگر ایران واقعا در مذاکرات خوب عمل کند و همه دنیا ببینند که مذاکره به خاطر ایران به بن‌بست نرسیده، در آن صورت چین و روسیه و نیز کشورهایی چون هند و ژاپن با تحریم‌های جدید علیه ایران مخالفت خواهند کرد.

بن والس نماینده محافظه‌کار مجلس عوام بریتانیا که به همراه استراو سرپرستی تیم پارلمانی بریتانیا و ایران را برعهده دارند نیز گفت: اگر غرب انتظار داشته باشد که ایران ناگهان همه درها را باز کند و کاملا چهره دیگری به خود بگیرد، ناامید خواهد شد.

وی ادامه داد: یک توافق ناقص به معنای بد بودن آن توافق نیست ، کسی که خواهان یک توافق کامل است، هرگز به آن نخواهد رسید.

انتهای پیام

کد N296610