درصورت تحقق نیافتن خواسته های معترضان؛

تحصن معدنچیان در ترکیه ادامه خواهد داشت

معدنچیان

آنکارا - ایرنا - نمایندگان معدنچیان متحصن در شهر ˈسوماˈ در دیدار با مقامات بلندپایه ترکیه اعلام کردند که درصورت تحقق نیافتن خواسته هایشان به تحصن ادامه خواهند داد.

اعضای اتحادیه کارگران معدن ترکیه در اعتراض به فاجعه معدن ˈسوماˈ در غرب این کشور که منجر به کشته شدن 301 نفر از معدنچیان شد از روز گذشته در مقابل فرمانداری این شهر دست به تحصن زدند.

تحصن کنندگان اعلام کردند که درصورت تحقق نیافتن خواسته هایشان درباره بهبود شرایط کار و افزایش امکانات امینی به سر کار خود باز نخواهند گشت.

به گزارش پنجشنبه ایرنا ، 10 نفر از نمایندگان معدنچیان معترض امروز با ˈفاروق چلیک ˈ وزیر کار و امور اجتماعی ، ˈتانر یلدیزˈ وزیر انرژی و منابع طبیعی و ˈصالح کاپوسوزˈ معاون حزب حاکم ˈعدالت و توسعه ترکیهˈ دیدار و گفت وگو کردند.

نمایندگان معدنچیان در این دیدار عنوان کردند تا زمانی که مشکلات ایمنی رفع نشود ، شرایط کار در معدن بهبود نیابد و بازرسی ها از معادن به صورت مناسب انجام نشود ، به سر کار بازنخواهند گشت.

در پی وقوع فاجعه انفجار در معدن ذغال سنگ سوما که منجر به مرگ 301 نفر و مجروح شدن نزدیک به یکصد نفر شد، شهرهای مختلف ترکیه شاهد تظاهرات ضددولتی بود.

اعتراض کنندگان دولت آنکارا را به ˈسهل انگاریˈ در وقوع این حادثه متهم کردند. این اعتراض ها با درگیری معترضان و نیروهای پلیس همراه بوده است.

خاورم ** 230**1392
کد N296521