رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

هنوز هم در کشور مدرسه کپری و کانکسی وجود دارد

سیاسی

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: هنوز هم مدرسه کپری و کانکسی در کشور وجود دارد و باید همگی کمک کنیم تا شاهد این نوع فضاهای آموزشی نباشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، محمدجواد زاهدی در شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان کرمان اظهار کرد: در کشور مدرسه کپری و کانکسی هنوز هم وجود دارد ضمن این‌که مشکلات زیادی نیز در ساختمان‌های قدیمی و مدارس کهنسال وجود دارد.

وی خطاب به خیرین تصریح کرد: وجود شما غنیمت است از این رو بایستی همگی کمک کنیم تا در مدت کوتاهی شاهد هیچ مدرسه کانکسی در استان وکشور نباشیم.

وی در عین حال گفت: ممکن است به لحاظ ساختار عشایری و کوچ، مدرسه کپری اجتناب‌ناپذیر باشد اما در جایی که لزومی ندارد، با اندیشیدن تمهیداتی باید دانش‌آموزان در جای مناسبی تحصیل کنند.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: در قانون بودجه سال 93 بند ب، تبصره 13 قانون اجازه می‌دهد جهت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام از مشارکت خیرین استفاده شود.

وی تاکید کرد: دولت جهت تکمیل پروژها اقدام کرده است، اما به دلیل کمبود بودجه بسیاری از این طرح‌ها نیمه تمام رها شده است، از این رو قانون حتی اجازه می‌دهد که مدرسه خیرساز به نام و تمایل سازنده نامگذاری شود. کمک خیرین قطعاً به توانمندسازی همه عرصه‌ها به ویژه آموزش و پرورش می‌انجامد.

انتهای پیام

کد N296518