معاون حقوقی رییس‌جمهور در دیدار با خیرین مدرسه‌ساز اعلام کرد

آمادگی دولت برای همکاری با خیرین مدرسه‌ساز

ايران,دولت,قم,معاون حقوقي رييس جمهور,الهام امين‌زاده

معاون حقوقی رییس‌جمهور در سفر امروز خود به استان قم، با خیرین مدرسه‌ساز استان قم، در اردوگاه فرهنگی تربیتی ملاصدرا دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اعزامی به قم، الهام امین‌زاده در جمع خیرین مدرسه‌ساز استان قم با بیان این‌که «دولت در مسائل آموزشی و عمرانی نیازمند کمک است»، از خیرین مدرسه‌ساز به خاطر کمک به دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران تقدیر کرد.

وی با اشاره به این‌که «پولدار و ثروتمندبودن شرط خیر بودن نیست» افزود: در این جمع شاهدیم، عده‌ای از خانواده‌های شهدا و حتی خواهری از درآمد حاصل از فرشبافی‌اش برای کمک به ساخت مدرسه در استان تلاش می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت موضوع آموزش و پرورش در کشور گفت: وقتی مدرسه تمیز و مجهز وجود داشته باشد، باعث بالا رفتن انگیزه برای آموزش و پرورش در بین مردم خواهد بود.

معاون حقوقی رییس‌جمهور با بیان این‌که «در ماده 22 قانون برنامه پنجم توسعه حمایت دولت از خیرین مدرسه‌ساز پیش‌بینی شده است»، خاطرنشان کرد: از جانب دولت اعلام آمادگی می‌کنم که هرگونه همکاری برای استفاده از پیشنهادات و کمک به حل مشکلات خیرین محترم را داریم.

وی افزود: شما که مدرسه می‌سازید، انتظار دارید که مرکزی برای رشد تعالی روح و وجود انسان ایجاد شود که در همین ارتباط ما با آموزش و پرورش تفاهم‌نامه‌ای را داشته‌ایم تا مفهوم حقوق شهروندی در بین مردم و دانش‌آموزان 6 تا 18 سال نهادینه شود تا جامعه‌ای قانون‌مدار و حقوق‌محور داشته باشیم.

الهام امین‌زاده قبل از این مراسم با آیت‌الله جوادی آملی نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

انتهای پیام

کد N296422