قاضی عسگر:

‌آیت‌الله مشکینی در ترازی حقیقی هم در عمل و هم در علم سرآمد جامعه بود

سیاسی

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان حج و زیارت گفت: آیت‌الله مشکینی در ترازی حقیقی هم در عمل و هم در علم سرآمد جامعه بود.

به گزارش خبرنگار ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین سید علی قاضی عسگر‌ امروز در کنگره آیت‌الله مشکینی گفت: آیت‌الله مشکینی عالم عامل بود که خود اول به گفته‌های خود عمل می‌کرد، سپس دیگران را توصیه به کارهای نیک و شایسته می‌کرد.

وی با بیان اینکه همه اهل فضیلت به ممتاز بودن شخصیت آیت‌الله مشکینی معترف بوده و بسیاری از برجستگی‌های اخلاقی و ارزشی را در وجود او مشاهده می‌کردند،‌ تصریح کرد:‌ از سال 49 در کلاس‌های درس اخلاق او حضور داشتم همواره به حفظ اصول اخلاقی، دینی و اعتقادی مقید بود.

وی با اشاره به زندگی زاهدانه آیت‌الله مشکینی به همراه ارادت ویژه به اهل بیت عصمت و طهارت گفت: آیت‌الله مشکینی از آن جمله علمایی بود که همواره عامل به حقایق بوده و در کنار زهد، تقوا،‌ پارسایی،‌ اخلاق و شجاعت سعی می‌کرد در جامعه ساده‌زیستی و پاکدامنی را ترویج کند.

وی بابیان اینکه شایستگی‌ها و انفاس قدسی مصونیت خاصی به وی در برابر آفات و برخی انحرافات بخشیده بود، همواره طلاب، روحانیون و علما را به شاخصه‌های بی‌نظیر همچون احترام به بزرگان، مطالعه و تحقیق بیشتر دعوت می‌کرد.

قاضی عسگر حفظ حدود و ثغور احکام اسلامی را به ویژه در اخذ وجوهات و تصرف در این حوزه بیان و تصریح کرد: آیت‌الله مشکینی سرآمد اخلاق و علم به همراه عمل بود و با وجود احاطه به علوم فقه، تفسیر و معارف و عرفان سعی می‌کرد، در زمره علمای با فضیلت شایسته‌ترین اخلاق و شایستگی‌ها را ترویج کند.

وی یادآور شد: آیت‌الله مشکینی در دوران زندگی خود هیچ وقت از مسیر انقلاب و امام لغزشی نداشت و با وجود اینکه برخی جریانات سیاسی سعی می‌کردند، از وی دست خطی بگیرند‌ یا از زبان وی سخنی را به نفع‌شان بشنوند هرگز در دایره تحزب و گروه‌ها وارد نشد و سعی کرد سیاست را در مسیر اخلاق و اعتلای کمالات به کار گیرد.

قاضی عسگر گفت: ایشان همواره در دفاع از حقوق ملت و مبارزه با فقر، بیکاری و دیگر مشکلات اجتماعی و اقتصادی در سنگر دفاع حقیقی قرار داشت، به طوری که با آرامش و اطمینان بیشتر سعی می‌کرد از برخی عیوب فاصله بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: حوزه‌های علمیه ما باید امروز سعی کنند تا شخصیت‌هایی همچون آیت‌الله مشکینی، مطهری و بهشتی را تربیت کنند، چرا که امروز دشمنان ما برای انحراف جوانان و جامعه اسلامی ما نقشه‌های خطرناکی کشیده‌اند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان حج و زیارت گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز در سطح بین‌المللی و جهانی تاثیر‌گذار است، به طوری که با یک فرمایش مقام معظم رهبری تمام داشته‌ها و سرمایه‌های دشمنان به باد رفته و به ذلت می‌افتند که این شرایط به برکت حضور روحانیون و علمای شیعه است.

انتهای پیام

کد N296412