وزارت کشور لیبی حمایت از حفتر را رد کرد/نخست‌وزیر خواهان تشکیل دولت آشتی ملی شد

سیاسی

نماینده وزارت کشور لیبی با رد حمایت این وزارتخانه از حفتر تاکید کرد: وزارت کشور تنها از لیبی و مردم این کشور حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی النشرة صالح مازق، نماینده وزارت کشور لیبی با اعلام اینکه بیانیه صادر شده از سوی این وزارتخانه در خصوص حمایت آن از حفتر، سرلشگر جداشده از نظام ، این بیانیه را اشتباه خواند و گفت: این وزارتخانه هیچگونه بلند پروازی‌های سیاسی نداشته و هدف آن تنها حمایت از لیبی و ملت این کشور است.

پیشتر وزارت کشور لیبی با صدور بیانیه‌ای حمایت خود را از حمله نظامی حفتر علیه نیروهای مسلح اسلامگرا اعلام کرده بود.

بر اساس این گزارش ،سرلشگر حفتر پیشتر دست به انجام آنچه که وی آنرا به عنوان یک عملیات نظامی علیه نیروهای تندرو در شهر بنغازی خوانده بود زده و مقامات لیبی این اقدام وی را تلاش برای سرنگونی نام خواندند.

از سوی دیگر احمد معیتیق، نخست وزیر لیبی با بیان اینکه این کشور نیازمند تشکیل دولت آشتی ملی است و برای پاکسازی شهرهای این کشور از هر گونه سلاح تلاش می‌کند، عنوان داشت نظامی کردن کشور راه حل بحران موجود در لیبی نیست.

وی همچنین اظهار داشت: این دولت دولت آشتی ملی است و زمان آن رسیده است که مردم لیبی این مسئله را درک کنند که آنچه که در شرایط کنونی اهمیت دارد، تحقق وحدت میان ملت است.

به گزارش منابع خبری ،نیروهای زرهی غرب و مرکز لیبی و همچنین گردان‌هایی از مصراتة روز گذشته به طرابلس رفتند و قرار است امروز (پنجشنبه) به دولت جدید رای اعتماد داده شود و به این وسیله تمامی راه‌ها به سوی حفتر و نیروهای وی قطع می‌شود.

انتهای پیام

کد N295902