افزایش همکاری‌های دفاعی و راهبردی ویتنام و فیلیپین

رییس‌جمهوری فیلیپین در دیدار با نخست وزیر ویتنام که به مانیل سفر کرده اعلام کرد که دو کشور بر سر افزایش همکاری‌های دو جانبه در حوزه‌های مختلف نظیر همکاری‌های دفاعی و راهبردی موافقت کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری شینهوا، بنیگنو آکوئینو، رییس جمهوری فیلیپین با نگوین تاندونگ، نخست وزیر ویتنام دیدار کرد؛ دیداری که در آن دو طرف درباره ایجاد همکاری راهبردی پیشرفته‌تر و توسعه همکاری‌ها در زمینه دفاعی و دریایی تاکید کردند.

نخست وزیر ویتنام در چارچوب سفر کاری سه روزه به فیلیپین سفر کرده است. آکوئینو در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که او و نخست وزیر ویتنام گفت‌وگوهای مفیدی درباره چگونگی توسعه روابط دو جانبه داشته‌اند. آن‌ها همچنین درباره چگونگی ایجاد اعتماد متقابل، افزایش توانایی همکاری دفاعی و انجام عملیات‌های مشترک برای مقابله با چالش‌های امنیتی، به رایزنی پرداختند.

رییس جمهوری فیلیپین اعلام کرد ما درباره فرصت‌های موجود برای همکاری‌های گردشگری نیز صحبت کردیم.

رهبران دو کشور همچنین اعلام کردند به دنبال آن هستند تا با افزایش روابط تجاری، میزان مبادلات را تا سال 2016 به ارزش 3 میلیارد دلار برسانند. نخست وزیر ویتنام نیز اعلام کرد که در گفت‌وگو با رییس جمهور فیلیپین به بازبینی برنامه همکاری میان دو کشور پرداخته است.

انتهای پیام

کد N295891