رئیس کمیسیون اجتماعی:

حمایت از معماری ایرانی اسلامی موجب تعمیق ارتباط میان ملت‌ها می‌شود

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از معماری ایرانی اسلامی می تواند سبب تعمیق ارتباط میان ملت ها شود.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا منطقه خراسان، عبدالرضا عزیزی در خصوص ارتباط میان معماری و گردشگری پایدار اظهار کرد: گردشگری پایدار همواره یکی از راه‌های کسب درآمد و اثرگذاری فرهنگی در کشورهای مختلف به شمار می رود که معماری هم یکی از عوامل تاثیرگذار بر آن است.

وی افزود: معماری سنتی و وجود آثار باستانی به جا مانده از پیشینیان بسیار مورد استقبال گردشگران از اقصی نقاط جهان قرار می‌گیرد و این نشان می‌دهد که معماری در به وجود آمدن و تثبیت گردشگری پایدار بسیار موثر است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی حمایت از معماری ایرانی - اسلامی را بر رونق صنعت گردشگری موثر دانست و گفت: اگر دولت و بخش خصوصی از گسترش معماری ایرانی - اسلامی حمایت کنند، می‌توانیم انتظار داشته باشیم صنعت گردشگری رشد قابل توجهی داشته باشد زیرا سفر بسیاری از گردشگران به کشور ما برای بازدید از این آثار است.

عزیزی به تاثیرات فرهنگی رونق گردشگری اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به فرهنگی غنی که در آثار باستانی کشور ما وجود دارد، رونق گردشگری در کشور که یک گردشگری اخلاقی و حلال است می تواند بر ملت‌های دیگر در عرصه فرهنگی تاثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه حمایت از معماری ایرانی اسلامی می‌تواند سبب تعمیق ارتباط میان ملت‌ها شود، گفت: اگر از معماری ایرانی اسلامی به خوبی حمایت شود، گردشگران با دیدن این نوع معماری به فرهنگ مردم ما نزدیک می‌شوند و این مسئله سبب تعمیق رابطه میان ملت‌ها می‌شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به لزوم وجود آثاری از معماری ایرانی - اسلامی در معماری مدرن و شهرسازی جدید اشاره کرد و افزود: برای این که بتوانیم در جذب گردشگران موفق عمل کنیم، در شهرسازی جدید می‌توانیم از آثار معماری ایرانی اسلامی استفاده کنیم و جذابیت‌های بصری خوبی در شهر ایجاد کنیم.

دومین همایش بین‌المللی معماری و توریسم 8 و9 خرداد ماه سال جاری در سالن همایش‌های صدا و سیمای خراسان رضوی(مشهد مقدس) برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کد N295324