عراقچی در همایش سراسری هادیان سیاسی سپاه:

سیستم های دفاعی کشور قابل مذاکره با کشورهای 1+5 نیست

سیاست خارجی

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران گفت: تا الان اجازه ورود کشورهای 1+5 را به بحث سیستم دفاعی نداده ایم و تا انتها هم اجازه ورود به این بحث را به آنان نخواهیم داد.

به گزارش خبرگزاری مهر،  سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران که در بیستمین همایش سراسری هادیان سیاسی سپاه سخنرانی می کرد، به صحبت های خود در کمیسیون امنیت ملی مجلس اشاره کرد و گفت: در آنجا گفته شد که ما در همه موضوعات اختلاف داریم که یکی از موارد بحث موشکی است.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان که در بیستمین همایش سراسری هادیان سیاسی سپاه سخنرانی می کرد، تصریح کرد: تا الان اجازه ورود کشورهای 1+5 را به بحث سیستم دفاعی نداده ایم و تا انتها هم اجازه ورود به این بحث را به آنان نخواهیم داد.

وی در ادامه با بیان این که کشورهای 1+5 به دلیل وجود بحث موشکی در قطعنامه، اصرار به مذاکره دارند گفت: ما به آنها اعلام کرده ایم که سیستم های دفاعی کشورمان غیر قابل مذاکره است.

عراقچی افزود: به هر حال این از طرف ما خیلی روشن و واضح اعلام شده و تا الان اجازه ورود به بحث سیستم دفاعی را به آنان نداده ایم و تا انتها هم اجازه ورود به این بحث را به آنان نخواهیم داد.