انگلستان دوباره از تهران غرامت می گیرد؟

ایران و انگلیس,وزارت خارجه

لندن در حالی از ایران تقاضای دریافت غرامت دارد که پیش از این تهران مبالغی را به عنوان غرامت به انگلستان پرداخت کرده است.

به گزارش خبرآنلاین، پایگاه اینترنتی یوروپ آنلاین به نقل از یک سخنگوی وزارت خارجه انگلیس اعلام کرد «ما به ایران گفته ایم که لازم است مساله پرداخت غرامت برای خسارات وارد شده به سفارتمان در نوامبر سال 2011 در تهران حل شود.»
براساس سخنگوی وزارت خارجه انگلیس افزود: کاردار غیرمقیم انگلیس در راستای افزایش همکاری های دو جانبه با ایران، با همتای ایرانی خود در حال مذاکره در این زمینه است.
روابط میان تهران و لندن پس از آن که سفارت انگلیس در ایران هدف حمله چند دانشجو قرار گرفت متوقف شد. اما به دنبال انتخاب حسن روحانی رییس جمهور کنونی ایران کشور این روابط رو به "گرم شدن" است. هر دو کشور به این منظور کاردار غیر مقیم منصوب و دیدارهایی را با یکدیگر برگزار کرده اند.
بعد از تصویب طرح قطع روابطه ایران و انگلیس در مجلس شورای اسلامی و حمله جمعی از دانشجویان به باغ سفارت انگلیس در تهران، وزارت خارجه مبالغی را به عنوان غرامت در سکوت رسانه ای به انگلستان پرداخت کرد.تا در همان مقطع نیز حسن نیت جمهوری اسلامی ایران به انگلستان اعلام شود.
‌وزیران خارجه ایران و انگلیس سپتامبر سال گذشته در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل توافق کردند روند بهبود روابط را با تعیین کارداران غیر مقیم به صورت مرحله ای دنبال کنند.

/2727

کد N295050