رستمیان در تذکری خواستار شد

وزارت کشور طرح آمایش سرزمین را اجرا کند

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی خواستار اجرایی شدن طرح آمایش سرزمینی شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عبدالرحمن رستمیان در جلسه علنی امروز مجلس در تذکری شفاهی خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: متأسفانه اولویت قرار ندادن در پروژه های ملی مشکلات زیادی را در کشور ایجاد کرده است .پروژه جاده ای و ریلی شمال و جنوب از راه های استراتژیک ترانزیتی کشور است و طبق کار کارشناسی که در افق توسعه کشور است اولویت گذاری صورت گرفته اما بعضی ملاقات ها و جلسات خصوصی باعث شده این اولویت گذاری تغییر یابد.

وی ادامه داد: متأسفانه اینگونه به نظر می رسد که پروژه هایی که دارای ارزش افزوده ملی هستند نسبت به پروژه هایی با ارزش افزوده فردی یا منطقه ای ارجحیت دارد.

نماینده مردم دامغان در مجلس در تذکری خطاب به وزیر کشور اظهار کرد: متأسفانه آمایش سرزمین اجرا نشده و سازوکاری بین تعداد بیکاران و منابع عظیم ثروت وجود ندارد که اگر این مهم به کار گرفته شود قطعا بیکاری نیز کاهش می یابد.

رستمیان در تذکر دیگری خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: متأسفانه بعد از 8 ماه اقدام جدی برای فعال سازی شهرک های صنعتی نشده و برنامه اجرایی مناسبی دیده نمی شود.

وی در پایان گفت: اینکه گفته می شود بانک ها مشکل دارند حرف درستی نیست زیرا این وزرای مربوطه هستند که باید با برنامه ریزی مشکلات را رفع کنند.

نماینده مردم دامغان در مجلس نهم از کندی در تصمیم سازی و تصمیم گیری های وزارت نیرو نیز انتقاد کرد و خواستار اصلاح این روند شد.

انتهای پیام

کد N294683