علیپور درتذکری شفاهی:

استیضاح وزیر کشور تقدیم هیأت رئیسه می‌شود

نماینده مردم قائمشهر در مجلس گفت: استیضاح وزیر کشور را به هیأت رئیسه مجلس خواهیم داد چرا که متاسفانه شاهدیم استاندار، فرمانداری به مجلس توهین می‌کنند. مجلسی که در راس امور و تصمیم‌گیرنده است متاسفانه هیچ برخوردی نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، کمال علیپور نماینده مردم قائمشهر در نشست علنی امروز(چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: صندوق توسعه ملی برای حمایت از بخش خصوصی و قطع وابستگی به نفت است، دولت 4 و یک دهم میلیارد ریال از این صندوق را برداشت کرده که این خلاف قانون است و دولت در زمینه این برداشت پاسخگو باشد.

وی افزود: این موضوع برای مجلس روشن شود که این پول عظیم خرج چه شده است.

وی در تذکر دیگری خطاب به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: وزیر بهداشت باید نظارتی بر دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها داشته باشد، چرا که شرایط خوبی ندارد‌ و در بیمارستان‌ها نیز برخوردهای نامناسبی انجام می‌شود همچنین به وزیر اموراقتصاد و دارایی تذکر می‌دهم ما در شهرستان قائمشهر در رابطه با نساجی با مشکلات بسیاری روبه رو هستیم و این مشکلات باید مرتفع شود و آیا هنوز زمان آن فرا نرسیده است که با 11 هزار میلیارد تومان مشکلات کارکنان نساجی حل کنیم و آیا این مبلغ برای نظام مشکلی است که هر روز این‌ها مجبورند تحصن و اعتراض کنند.

علیپور در تذکر پایانی خود تصریح کرد: سد خطیررود برای تامین آب کشاورزی سوادکوه ساخته شده اما متاسفانه آب آن را قطع کرده‌اند و سوادکوه محروم دچار مشکل است و وزرای جهاد کشاورزی و وزیر نیرو باید در این باره پاسخگو باشند.

انتهای پیام

کد N294640