میلیاردر اوکراین جدایی‌طلبان را به قتل‌عام متهم کرد

سیاسی

ثروتمندترین فرد اوکراین با اعلام حمایت از دولت موقت کی‌یف قیام حامیان روسیه در شرق این کشور را محکوم و آن‌ها را به قتل عام متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته دیلی تلگراف، رینات احمدف، از سرمایه‌داران و کارخانه‌داران شرق اوکراین چند روز پیش از انتخابات ریاست جمهوری کشورش، جدایی طلببان دونتسک را به نسل‌کشی در این منطقه متهم کرد و از مردم خواست تا به مخالفت با آن‌ها بپردازند.

وی در شبکه تلویزیونی خودش به نام اوکرینیا گفت: مردم از زندگی در هراس و وحشت خسته شده‌اند. مردم دیگر خسته شده‌اند که بیرون بروند و به رگبار بسته شوند. تمام کارگران باید تظاهرات کنند و بدون سلاح و بدون ماسک از این منطقه محافظت کنند.

احمدف گفت: امروز جدایی طلبان راه‌آهن را در اختیار گرفتند. آن‌ها قلب دونباس، منطقه صنعتی و مدنی در جنوب شرق اوکراین را متوقف کرده‌اند چرا که آن‌ها می‌دانند دونباس بدون راه‌آهن می‌میرد. هیچ‌کس نمی‌تواند ما را بترساند؛ از جمله کسانی که خود را جمهوری مردمی دونتسک می‌دانند. این اولین بار است که فرد بانفوذی در اوکراین درباره بحران این کشور سخن می‌گوید و جدایی طلبان حامی روسیه را به قتل عام متهم می‌کند. احمدف پیشتر از حامیان ویکتور یانوکوویچ بود که اواخر ماه فوریه از سمت ریاست جمهوری اوکراین عزل شد.

وی در سخنانش تلاش داشت تا از تبعات اقتصادی بحران اوکراین سخن بگوید. احمدف که سرمایه‌اش حدود 7 میلیارد پوند تخمین زده می‌شود، همچنین نسبت به تبعات استقلال هشدار داد. او مجموعاً حدود 300 هزار کارگر و در صنایع خود از جمله سر معادن و فولاسازی در اختیار دارد.

انتهای پیام

کد N294623