بیانیه نمایندگان به مناسب سالروز حماسه سوم خرداد:

افتخارات درخشان دفاع مقدس برای همیشه در اذهان خواهد ماند/دفاع مقدس باید سرمشق امروز جامعه باشد

مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای به مناسب سالروز حماسه سوم خرداد و آزاد سازی خرمشهر تاکید کردند: افتخارات دفاع مقدس برای همیشه در اذهان باقی خواهد ماند، ضروری است که دلایل آن افتخارات به مناسبت های مختلف یادآوری شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی همه نمایندگان بیانیه ای را به مناسبت سالروز حماسه سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر امضا کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

امام خمینی (ره) فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد.

در آستانه سالروز بعثت حیات بخش پیامبر اعظم (ص) فرا رسیدن روز سوم خرداد و آزاد سازی شهر خون و روز مقاومت ایثار و پیروزی و یاد و خاطره امام عزیز حضرت روح الله و شهدای گرانقدر دوران دفاع مقدس به ویژه شهدای عملیات غرورآفرین بیت المقدس را گرامی می داریم.

یقینا افتخارات دوران درخشان دفاع مقدس برای همیشه در اذهان همگان خواهد ماند.

ضروری است که به هر مناسبتی دلایل آن افتخارات که به واسطه اخلاص، توکل بر خدا، روحیه جهادی و تکیه بر مردم و توان داخلی به دست آمده است یادآوری شود و الگوی زنده پیشرفت و پیروزی در برابر مستکبران و قلدران برای امروز جامعه ما سرمشق قرار گیرد.

سال 93 توسط مقام معظم رهبری سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است.

یقینا دوران دفاع مقدس یکی از موفق ترین نمونه های عزم ملی و مدیریت جهادی است.

امید است با استمداد از ذات اقدس الهی امروز هم در برابر زیاده خواهی های دشمنان قسم خورده بشریت با همان روحیه ایمانی و جهادی پیروزی های بزرگ تری را شاهد باشیم تا روز گرانقدر امام و شهدا را خشنود سازیم.

امروز نیازمند آن هستیم در سایه مدیریت جهادی و توکل به خدا و تبعیت از رهبری امام خامنه ای که رمز موفقیت امت ایران است در مقابل زیاده خواهی های استکبار و سلطه جهانی بایستیم و در جریان جنگ نرم نیز با تشکیل جبهه عظیم مردمی وظیفه حساس خود را انجام دهیم.