نماینده بناب: ایران به دلال و میانجیگر نیازی ندارد

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کشور ما در مذاکرات هسته‌ای برای حل مشکلات خود به دلال و میانجیگر نیاز ندارد و همین که غربی ها سر میز مذاکره با ما نشسته و شروط ما را می شنوند کافیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا ) منطقه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام محمد باقری بنابی در آیین بهره برداری از نخستین سامانه ملی پرتودهی چند منظوره گاما در مجتمع پژوهشی کاربرد پرتوهای شمال غرب کشور(بناب) گفت: تا زمانی که مقام معظم رهبری و دانشمندان هسته ای را داریم هیچ گونه دلواپسی نخواهیم داشت، بنابراین باید حواسمان جمع باشد که خیلی محکم از رهبری و دانشمندان ایرانی حمایت کنیم.

باقری بنابی با بیان اینکه علم موجود در مغزهای متفکر قابل مذاکره نیست گفت: مجاهدت‌های هسته ای دانشمندان کشورمان را نمی توان با چند مذاکره واگذار کرد.

نماینده مردم بناب در ادامه با ارائه گزارشی از وضعیت شهرستان بناب از این شهرستان به عنوان شهر علمی، فرهنگی و اقتصادی نام برد و گفت: این شهرستان رشد جمعیت بالایی داشته و مردمی پرتلاش و مهمان نواز دارد.

وی از تحصیل 12 هزار دانشجو و 650 طلبه در بناب خبر داد و گفت: 20 درصد فولاد کشور در این شهرستان تولید می شود.

حجت الاسلام باقری بنابی همچنین از تولید و صادرات سالانه 25 هزار تن انواع محصولات خشکبار و 75 هزار تن پیاز به سایر کشور ها از بناب خبر داد و گفت: صادرات هر ساله 400 میلیارد تومان محصولات غیرنفتی از این شهرستان به سایر کشورها نشان از پیشرفت این شهرستان است.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به فعالیت های مجتمع پژوهشی کاربرد پرتوهای شمال غرب کشور در بناب از رئیس سازمان انرژی اتمی ایران خواست کارگروه کارشناسی برای این مجتمع تشکیل دهد تا این کارگروه برای 20 سال اینده مجتمع برنامه ای تعیین کنند که هیچ آسیبی نتواند آن را تکان دهد.

باقری بنابی همچنین با تاکید بر ضرورت جذب اعضای هیئت علمی رسمی و متخصص برای این مجتمع گفت: قول می دهم هر طرحی که برای پیشرفت آینده این مجتمع داده بشود بدون نیاز به اعتبارات سازمان انرژی اتمی ، از طریق مجلس شورای اسلامی برای آن ردیف اعتباری خاصی را پیش بینی کنیم.

انتهای پیام

کد N294452