نیروهای اوکراینی حملات خمپاره ای به اسلاویانسک را آغاز کردند

اسلاویانسک,حملات خمپاره ای

مسکو- ایرنا- کانال دوم تلویزیون دولتی روسیه اعلام کرد: نیروهای اوکراینی از اوایل بامداد روز چهارشنبه حملات خمپاره ای به شهر اسلاویانسک واقع در شرق اوکراین را آغاز کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از کانال دوم تلویزیون دولتی روسیه، کانون حملات نیروهای اوکراینی در اسلاویانسک، نواحی مرکزی این شهر و مناطق اطراف ترمینال راه آهن است و این حملات در حال حاضر هم ادامه دارد.

بر اثر حملات خمپاره ای چندین خانه در اسلاویانسک تخریب یا آسیب های جدی دیده است و هشت نفر از ساکنان شهر هم مجروح شده اند.

این گزارش حاکی است: اکثر ساکنان شهر اسلاویانسک شب گذشته را در زیرزمین های خانه های شخصی یا بستگان خود بسر بردند که به عنوان پناهگاه از آن استفاده می شود.

در همین حال ویاچسلاو پونوماریوف شهردار اسلاویانسک روز گذشته از ساکنان این شهر خواست برای حفظ جان فرزندان خود، آنها را به اردوهای ویژه آموزشی روانه کنند.

وی همچنین به افرادی که بر اثر حملات توپخانه ای یا خمپاره ای نیروهای اوکراینی خانه خود را از دست داده اند وعده داد خانه جدید واگذار کند.

شهر اسلاویانسک واقع در استان دونتسک در شرق اوکراین از حدود یک ماه پیش کانون حملات نیروهای اوکراینی بوده و تاکنون دهها نفر از شبه نظامیان مخالف دولت اوکراین و نیروهای دولتی این کشور و نیز ساکنان اسلاویانسک در درگیریها و بمبارانهای این شهر جان خود را از دست داده اند.

اروپام/2242**۵۱۸** 1337
کد N294287