هشدار اسلام‌گراهای تندرو لیبی به خلیفه حفتر

سیاسی

به دنبال ادامه عملیات نظامی نیروهای وابسته به خلیفه حفتر علیه شبه نظامیان مسلح لیبی، گروه "انصار الشریعة" این کشور با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که در صورت ادامه این روند خلیفه حفتر به سرنوشت قذافی دچار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری الوطن العربی، گروه تندرو "انصارالشریعه" لیبی در بیانیه‌ای اعلام کرد که هر گونه‌ای حمله‌ از سوی نیروهای وابسته به خلیفه حفتر، فرمانده سابق نیروهای زمینی انقلابیون را به سختی پاسخ خواهد داد.

حفتر هم‌اکنون رهبری عملیات "کرامت" علیه گروه‌های مسلح در این کشور را که بیشتر آنها از انقلابیون سابق لیبی بوده‌اند، بر عهده دارد.

در این بیانیه آمده است: گزینه مقابله گزینه‌ای مناسب برای حمایت از شهر، خاک و آبرویمان است. اگر در شهر ما معمر قذافی دیگری روی کار بیاید دیگر هرگز نمی‌تووانیم از کشور و ملت خود دفاع کنیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما خلیفه حفتر و حامیانش را مسئول هر گونه حمله به شهر و اهالی خود می‌دانیم و همان‌طور که با نیروهای قذافی و گردان‌هایش مبارزه کردیم با نیروهایی که علیه ما بجنگد، نیز مقابله خواهیم کرد.

گروه انصار الشریعة لیبی عملیات نظامی خلیفه حفتر را جنگی علیه اسلام‌گراها و علیه کسانی دانست که خواهان برپایی شریعت اسلامی هستند. در بیانیه مذکور تأکید شده است: ما خواهان برقراری امنیت و ثبات تحت لوای دموکراسی، سکولاریسم و قانون‌های وضع شده توسط انسان نیستیم.

گروه انصار الشریعة همواره نیروهای امنیتی در بنغازی را هدف قرار داده و گزارش‌ها حاکی از این است که در حمله‌ به کنسولگری آمریکا در بنغازی در 11 سپتامبر 2013 دست داشته است. در این حمله سفیر آمریکا در لیبی و سه تن از شهروندان این کشور کشته شدند.

انصار الشریعه پس از سرنگونی نظام معمر قذافی تأسیس شد و نهادهای دولت لیبی را به رسمیت نشناخته و نیروهای امنیتی را کافر و مرتد می‌داند.

شهر بنغازی از جمعه گذشته صحنه درگیری‌های مسلحانه‌ای میان نیروهای وابسته به خلیفه حفتر و انقلابیون سابق است که براساس آمار وزارت بهداشت در این درگیری‌ها 75 تن کشته و 136 تن دیگر زخمی شده‌اند.

انتهای پیام

کد N294247