مجله «تصویرنامه» منتشر شد

ادبیات، كتاب و اندیشه,تصویرنامه

مجله «تصویرنامه» با سردبیری «هوشیار انصاری فر» شماره یک، بهار ۹۳ به تازگی منتشر شد.

ایلنا؛ مجله «تصویرنامه» با سردبیری «هوشیار انصاری فر» شماره یک، بهار ۹۳ به تازگی منتشر شد.

به گزارش ایلنا؛ رویکرد اصلی این مجله ادبی-روشنفکری است و با نگاهی انتقادی به مسائل روز و تاریخی پیرامون این دو مقوله می‌پردازد.

گزیده‌ای از عناوین مطالب منتشر شده در این شماره تصویرنامه به شرح زیر است: «پویایی فرهنگی و موتور سیکلت قدیمی»، «چرا ارواح ژاپنی پا ندارد؟»، «دیدن‌‌ همان زیستن است»، «امکان و امتناع تجدد متعادل، گفت‌و‌گویی انتقادی»، «از مرکب تا مرکب به سوی بازخوانی دستگاه انتقادی محمد مختاری»، «از کرانه‌های زنده رود؛ گفت‌و‌گو با حسن کسایی»، «راک مرده است، زنده باد راک»، «بادیه نشین آن همه جوان، گفت‌و‌گو با رضا براهنی»، «افسانه، مریم، و آن مرد هیزم شکن، حاشیه نگاری بر «چهره طبیعت» هوشنگ بادیه نشین»، «قصه‌های دیوار به دیوار، دیوار رضا رحیم»، «روزگار تنهایی آرامگاه مشروطه خواهان»، «گالری محسن راستانی»، «نقاشیخط؛ بازسازی یا فروپاشی، بررسی نقد آل احمد بر بینال پنجم» و....

در این شماره همچنین شعرهایی از «فرخنده حاجی‌زاده»، «بهزاد زرین‌پور»، «سهند آقایی» و «هوشنگ بادیه نشین» را می‌خوانیم. به ضمیمه مجله، لوح فشرده‌ای حاوی خوانش شعرهای «هوشنگ بادیه نشین» توسط «هوشیار انصاری فر» و موسیقی «کامیار کاشانی‌زاده» همراه است. صفحه بندی متفاوت این مجله بر عهده «فرهاد فزونی» گرافیست و طراح به نام معاصر است.

هوشیار انصاری فر، شاعر و منتقد که در دهه هفتاد فعالیت جدی‌اش را از کارگاه ادبی رضا براهنی آغاز کرد پیش از این سابقه سردبیری مجله‌های «کتاب سه هفته» و «هفتاد و هفت» را در کارنامه کاری‌اش دارد. انصاری فر همچنین همکاری‌های نزدیکی در زمینه نقد ادبی و ژورنالیسم ادبی با روزنامه‌های «جامعه»، «توس»، «عصر آزادگان»، «شرق»، «اعتماد» و... داشته است.

جمعی از نویسندگان این شماره: ناصر فکوهی، علی سطوتی قلعه، خلیل درمنکی، مجید زهتاب، میلاد کامیابیان، سید فرزام حسینی، فرهاد حیدری گوران، کوروش ادیم، سولماز نراقی و.... «تصویرنامه» در صد و هشتاد صفحه و با قیمت ۸۰۰۰ تومان به تازگی منتشر شده و روی دکه‌های روزنامه فروشی و پیشخوان کتاب فروشی‌ها قرار گرفته است.

کد N294129