برلوسکنی: هیچ وقت به مرکل توهین نکردم

نخست‌وزیر پیشین ایتالیا درباره ادعاهایی مبنی بر اینکه وی یک بار از واژه های تحقیر‌آمیز علیه آنگلا مرکل استفاده کرده است، پاسخ گفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، "سیلویو برلوسکنی"، نخست‌وزیر پیشین ایتالیا در مصاحبه با برنامه نیوز نایت بی‌بی‌سی گفت: من هیچ‌وقت با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان مشکلی نداشتم. این حرف‌ها ساخته دست کسانی است که می‌خواهند مرا با مرکل بد کنند.

برلوسکنی 77 ساله یکبار در یک نشست بین‌المللی با آنگلا مرکل و سایر رهبران جهان بسیار رم برخورد کرد. اما جدال برلوسکنی با مرکل و نیکولا سارکوزی، رئیس‌جمهوری پیشین فرانسه در اواج بحران حوزه یورو بود و به گفته تحلیل‌گران سیاسی، این چالش به مشکلات وی افزود.

برلوسکنی اظهار کرد: کسی نمی‌تواند با من راحت ارتباط برقرار کند و من آدم سخت‌گیری هستم. من شجاعت داشتم که با برخی از پیشنهادهای مرکل و سارکوزی علناً مخالفت کنم.

وی در ادامه سخنانش تاکید کرد که روابطش با سارکوزی به دلیل اختلاف بر سر لیبی بوده است. نخست وزیر پیشین ایتالیا گفت: آن مرد فرانسوی می‌ترسید که روابط ایتالیا با معمر قذافی (دیکتاتور پیشین لیبی) موجب شود که لیبی دیگر به فرانسه گاز و نفت ندهد. بنابراین او جلوتر از سایر کشورها برای حمله به لیبی و قذافی اعلام آمادگی کرد و به نظر من این اشتباه بود.

با این حال این مقام سابق ایتالیا تاکید کرد که روابط دوستانه‌ای با همکاران سیاسی سابق دارد.

انتهای پیام

کد N293938